Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Občané ve Velkém Meziříčí sebrali podpisy pro referendum o centruVelké Meziříčí - Ve Velkém Meziříčí předala občanská iniciativa radnici podpisy potřebné pro vyvolání místního referenda k plánovaným úpravám historického centra. Listiny s 1926 jmény teď bude úřad kontrolovat. Iniciativa reaguje na neshody v městském zastupitelstvu kolem výsledků loňské architektonické soutěže. Konání referenda navrhuje s říjnovými volbami do Sněmovny. ČTK to dnes řekl zmocněnec přípravného výboru referenda Tomáš Bílek.


Převzetí návrhu přípravného výboru včetně podpisových archů ČTK potvrdil tajemník městského úřadu Marek Švaříček. Uvedl, že úřad prověří podpisy a také to, jestli všechny písemnosti splňují zákonné náležitosti. Pokud bude všechno v pořádku, mohlo by o referendu velkomeziříčské zastupitelstvo jednat 5. září.

Z 16 ateliérů, které se účastnily architektonické soutěže na úpravu náměstí a přilehlých ulic, vyhrál tým architekta Davida Mikuláška. Druhé místo obsadil MCA Atelier s architekty Miroslavem Cikánem a Radkem Novotným. Zastupitelé města v červnu těsnou většinou hlasů rozhodli o ukončení spolupráce s Mikuláškem, s tím, že město bude jednat s druhým v pořadí.

Podle zástupců iniciativy by se k věci měli vyjádřit také občané. V referendu by měli odpovídat na otázku, jestli souhlasí s tím, aby město udělalo všechny kroky k zahájení projektové přípravy obnovy náměstí a přilehlých ulic podle vítězného návrhu soutěže. Pro vyvolání referenda jsou potřeba platné podpisy pětiny voličů, jichž bylo podle statistiků v podzimních krajských volbách ve Velkém Meziříčí registrováno 9430.

Možnost, aby lidé rozhodli tento spor hlasováním v referendu, už navrhoval starosta Radovan Necid (To pravé Meziříčí). Červnové zastupitelstvo návrh odložilo s odůvodněním, že ještě nebyly vyčerpány všechny možnosti vyplývající z podmínek architektonické soutěže a platné legislativy. Občanská iniciativa za referendum je podle Bílka apolitická.
Autor: ČTK, 09.08.17 20:35
Návštěvnost: 837 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.