Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Přednáškový cyklus Studenti studentům: DNES Yeoryia Manolopoulou - Architektonický výzkum na Bartlett

Druhou přednášku cyklu Studenti studentům, který v průběhu letního semestru 2014/15 představí na Fakultě architektury ČVUT v Praze celkem pět zahraničních tematicky různorodých přednášejících,  přednese Yeoryia Manolopoulou ředitelka architektonického výzkumu na The Bartlett School of Architecture.

Přednáška na téma Architektonický výzkum na Bartlett se koná v pondělí 30. 3.2015 v 18.30 hodin v sále Gočár (155), Fakulta architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6.


Škola architektury Bartlett je částí londýnské Univerzity (University College London) a podle hodnocení britského časopisu The Guardian druhou nejlepší školou architektury ve Velké Británii v roce 2015. Hostujícími profesory zde byli Lord Norman Foster, Lord Richard Rogers nebo Sir Nicholas Grimshaw.

Yeoryia Manolopoulou je vedle své akademické dráhy praktikující architektkou a spoluzakladatelkou londýnského ateliéru AY Architects. Téma, na které se zaměřuje, je kritický dialog mezi výzkumem a reálnou praxí. Výsledkem takto vedené komunikace je například projekt londýnské komunitní školky Montpelier Community Nursery - stavba vyhrála v roce 2013 Stephen Lawrence Prize, prestižní ocenění Britské královské asociace architektů (RIBA) a byla rovněž oceněna v rámci Camden Design Awards 2013.

The Bartlett School of Architecture se pohybuje na světové špičce v oblasti mezinárodního výzkumu v architektuře. Yeoryia Manolopoulou se věnuje iniciaci nových projektů a spolupráci s externími partnery a institucemi. V roce 2012 stála u počátků součinnosti mezi školou a správní institucí Velkého Londýna (Greater London Authority), která vyústila v návrh a instalaci pěti experimentálních pavilonů pro londýnské olympijské hry. Její pondělní přednáška na FA ČVUT se bude tedy zabývat Londýnem jako ideálním městem pro experimentování a výzkumem, který posunuje hranice architektury.

Více o přednášející na http://yaarchitects.com/ a http://www.bartlett.ucl.ac.uk/architecture
Zdroj: FA ČVUT
Vložil: Tisková zpráva, 30.03.15 10:20
Návštěvnost: 2028 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.