Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bydlení v souladu s přírodou – PREFA falcované tašky odolají každému počasí
Bydlení v souladu s přírodou – PREFA falcované tašky odolají každému počasí

Velký sen si splnil stavitel se svou rodinou v idylické vesnici Castelrotto nedaleko Bolzana, kde postavil dům v prostředí nádherné přírody. Aby byl objekt v souladu s okolním terénem a nenarušil celkový pohled na krajinu, kladl se důraz a vysoké nároky při výběru použitých materiálů. Odolné a trvanlivé hliníkové falcované tašky PREFA se ukázaly jako ideální volba. Nabízejí různé možnosti řešení a jsou i ve variantě s hladkým povrchem, na kterém se neusazují tolik organické nečistoty, listí apod.Příroda v okolí Bolzana je nádherná po celý rok, známé jsou zejména lesy v podzimních barvách, proto je také oblíbeným místem pro turisty milující přírodu. Z tohoto důvodu se stavitel v létě 2012 rozhodl na území obce Castelrotto realizovat svůj vysněný projekt, který dokonale zapadá do jihotyrolské krajiny, zároveň vytváří útulný rezidenční a rekreační dům s několika samostatnými jednotkami pro celou rodinu. Severní strana budovy hraničí s  lesem, směrem na jih se otevírá rozlehlá krajina. Architekt Michael Mumelter z firmy Comfort Architecten plánoval stavbu, která by souzněla se všemi zvláštnostmi krajiny. Na okraji lesa je fasáda spíše uzavřená, přední strana je světlá a stále transparentní. Při výběru správného produktu pro zastřešení bylo třeba vzít v úvahu nejen okolní přírodu, ale zohlednit i přísné požadavky obce Castelrotto, falcované tašky PREFA splnily tyto požadavky v každém ohledu.

PREFA falcované tašky – rozmanitá střecha s dlouhou životností

Michael Mumelter vysvětluje: „Vzhledem k umístění na okraji lesa dochází během celého roku, obzvláště na podzim, k ukládání organických nečistot na střešní plochu. Tvořením humusu a vegetace může dojít k dlouhodobému poškození střechy. Proto je hliník s hladkým povrchem, který nabízí nízkou přilnavost povrchu, ideálním řešením.“ Vzhledem k tomu, že kvůli stavebnímu omezení obce nesměl být použitý svitkový plech, se majitel spolu s architektem rozhodli pro falcované tašky PREFA. „Velká škála barev, hladký povrch, čistý design a nízká hmotnost tohoto hliníkového produktu, který málo zatěžuje střešní konstrukci, byly dalšími plusy“, řekl Mumelter. Rozhodující byly také zkušenosti místního klempíře Othmara Messnera s použitým materiálem, stejně jako jeho znalosti místních podmínek. „Moje firma sídlí přímo v Castelrotto, a proto jsem situaci umístění domu v blízkosti lesa znal předem. Vzhledem k odolnosti hliníkových falcovaných tašek proti korozi a snadné instalaci byly jedinou a správnou možností.“Střecha silná jako býk – se zárukou 40 let
Celkem 250 m2 střešní plochy bylo pokryto falcovanými taškami PREFA, které dávají budově celkový harmonický vzhled, ale také velmi trvanlivý kryt, který odolává povětrnostním podmínkám a organickým nečistotám, jako je například listí. Dlouhověkost u falcovaných tašek PREFA je více než jen slogan, na základní materiál – hliník – při jeho přirozeném zatížení a odborné pokládce se poskytuje záruka 40 let vůči zlomení, korozi a škodám způsobených mrazem. Reinhold Augschöll, technický poradce firmy PREFA v Jižním Tyrolsku, zdůrazňuje v této souvislosti další zajímavost: „Majitel domu od začátku projektu uvažoval o dlouhodobějším využití velké střešní plochy v budoucnosti dovybavení přídavným fotovoltaickým zařízením, které by bylo šetrné k životnímu prostředí. I na tento produkt garantuje PREFA záruku 40 let, pokud jsou moduly správně nainstalovány. To bylo nezanedbatelné kritérium při rozhodování, a jak už dnes víme, poptávka po fotovoltaických modulech rychle roste.“

Technické parametry
Falcované tašky PREFA umožňují různé možnosti řešení. V nabídce jsou v hladkém provedení nebo s povrchovou úpravou stucco, která obsahuje osm standardních barev. Hliník je i přes malou tloušťku 0,7 mm mimořádně silný a odolný, přední strana je opatřena dvouvrstvým vypalovaným lakem, zadní strana ochranným lakem. Se svými 2,3 kg/m² jsou falcované tašky PREFA skutečně velmi lehké a vydrží vysoké zatížení. Díky nosnosti až 800 kg/m² lze doporučit falcované tašky PREFA i do náročných podmínek. I jednoduchou instalací můžou falcované tašky PREFA bodovat, na 1 m² střešní plochy je nutné použít pouze 4 falcované tašky (v rozměru 600 x 420 mm v položené ploše). Zdola nahoru jsou tašky pokládány nepřímo, tj. jedna taška se pokládá přes druhou (na vazbu), na plné bednění uchycené s dvěma patentovanými příchytkami. Tím je dosaženo, že střecha je odolná proti větru a dešti, není vidět žádný rušivý element - hřebík nebo příchytku a celkový obraz střešní plochy působí klidně. Různé plechové díly, jako například oplechování komínu nebo ukončení střechy jsou barevně sladěny s barvou střešní krytiny.
Zdroj: Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 30.05.13 17:50
Návštěvnost: 3895 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.