Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nové podlahové prvky fermacell prokázaly svou vysokou kvalitu
Nové podlahové prvky fermacell prokázaly svou vysokou kvalitu

Zkušebna CSI ve Zlíně před nedávnem potvrdila vysokou vzduchovou a kročejovou neprůzvučnost nového produktu fermacell Silentio. Laicky to znamená, že s materiály fermacell Silentio jsou stropy dřevostaveb téměř bezhlučné.  

Výsledky zkoušky jsou pozitivní zprávou pro všechny, kteří uvažují  o dřevostavbě, pro výrobce dřevostaveb i pro ty, kteří se chystají rekonstruovat dřevěné trámové stropy. Materiály fermacell dosahují vynikajících parametrů, díky kterým se chůze nejen v rodinných, ale zvláště v bytových domech stává neslyšitelnou. Tento fakt výrazně zvyšuje atraktivitu dřevostaveb a přímo je předurčuje k častějšímu využívání při stavbě bytových domů, ve kterých bývá právě slyšitelná chůze velkým problémem.

Na základě testování byly prokázány výsledky, které výrazně převyšují hodnoty dosud běžně používaných materiálů. Jen pro zajímavost, naměřené hodnoty kročejové neprůzvučnosti dosahovaly hodnot pouze 40 dB, přičemž norma v případě rodinných domů činí 63 dB a u bytových domů 55 dB. Je tak zcela zřejmé, že se jedná o hodnoty, které dokazují, že materiály fermacell stojí na špici stavebních materiálů určených pro dřevostavby.

Během testů prošlo zkouškami EN ISO 717-1 Vzduchová neprůzvučnost a EN ISO 717-1 Kročejová neprůzvučnost celkem 8 vzorků materiálů fermacell. Při měření byly využity nové systémové produkty fermacell, konkrétně: nový podlahový prvek fermacell 2 E 16 (skládá z 2 x 10 mm silné sádrovláknité desky fermacell a 9 mm silné vrstvy filcu), dále deska fermacell Silentio o tloušťce 20 a 15 mm, nový akustický profil fermacell a sádrovláknité desky fermacell TB s profilovanou hranou. Zkoušky jednoznačně prokázaly vynikající vlastnosti všech testovaných systémů fermacell. Konkrétní výsledky jsou v přiložené tabulce.

Nový systém fermacell Silentio posunuje kvalitu dřevostaveb opět o stupeň výš. Jeho kvality ocení zvláště výrobci prefabrikovaných dřevěných trámových stropů a zhotovitelé dřevěných trámových stropů na stavbě. Systém je navíc velice dobře využitelný i pro běžné rekonstrukce dřevěných trámových stropů.
Zdroj: Fermacell
Vložil: Tisková zpráva, 23.04.13 23:05
Návštěvnost: 2875 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.