Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nové možnosti skladeb konstrukcí s deskou RigiStabil v dřevostavbách
Nové možnosti skladeb konstrukcí s deskou RigiStabil v dřevostavbách

S novou konstrukční deskou RigiStabil přinesla na trh značka Rigips i další možnosti konstrukcí do dřevostaveb. A nejen tam.
Sádrokartonová deska RigiStabil se používá ve skladbách pro nosné i nenosné příčky, předstěny, podhledy a podkroví v difuzně uzavřených i otevřených konstrukcích.
Za určitých podmínek jí lze použít i ve vnějším prostředí v chráněné expozici (podbití přesahu střechy, průjezdy atd.).
Vynikající statické vlastnosti desky RigiStabil umožňují její použití v nosných stěnových konstrukcích dřevostaveb. Deska spolehlivě unese konzolové zatížení až 80 kg.

RigiStabil - sádrokartonová konstrukční deska (DFRH2)
S nosnou deskou je možné řešit konstrukce se zvýšenými požadavky na mechanickou a protipožární odolnost. Tvrdost povrchu desky, vysoká ohybová pevnost, zdravotní nezávadnost, odolnost proti vlhku a velmi malé délkové a objemové změny umožňují použití desky v dřevostavbách a nejen tam. Realizátoři i investoři ocení nižší hmotnost desky a také ekonomickou výhodnost.
Rigips rozšiřuje svoje portfolio pro dřevostavbaře a uvádí na trh nové konstrukční systémy opláštěné deskami RigiStabil nebo v kombinaci se sádrovláknitými deskami Rigidur.

Nosný panel s deskami RigiStabil
je možné využít pro vnitřní nosné stěny.

Základní modulový prvek je tvořen obvodovým rámem s jedním středním sloupkem s maximální šířkou 1 250 mm.
Z jednotlivých modulů je možné sestavovat stěny libovolné délky podle potřeby stavby. Stěnový panel je možno zatížit vodorovným zatížením působícím v rovině stěny. Výška stěny musí být vždy stanovena na základě statického posouzení.
Stěna s deskami RigiStabil na dřevěné konstrukci ze sloupků 60 × 100 mm vyhoví pro statické svislé zatížení 50 kN/m. Stěna s jednoduchým opláštěním deskami RigiStabil v tloušťce 125 mm, při hmotnosti 32 kg/m2 je klasifikována s požární odolností REI 30 DP3, REI 15 DP2. 

Nosný stěnový panel s kombinovaným opláštěním pro obvodové stěny.

Pro obvodové stěny je určen panel s kombinovaným opláštěním – na vnitřní straně konstrukční deska RigiStabil, na vnější straně sádrovláknitá deska Rigidur.
Základní modulový prvek o šířce 1 250 mm je tvořen obvodovým rámem s jedním středním
sloupkem. Výška musí být vždy stanovena na základě statického posouzení. Alternativně je možné provést vnitřní opláštění na vodorovné kontralatě (průřez 30 × 50 mm, vzájemná rozteč max. 400 mm).
Stěna s kombinovaným opláštěním přímo na dřevěné konstrukci a panel s kombinovaným opláštěním ze sloupků 60 × 100 mm i s kontralatěmi vyhoví pro statické svislé zatížení 50 kN/m. Konstrukce s jednoduchým opláštěním zevnitř deskami RigiStabil a zvenku deskami Rigidur je klasifikována  REI 30 DP3, REI 15 DP2.  Stěna v tloušťce 125 mm při hmotnosti 37 kg/m² dosáhne hodnoty vzduchové neprůzvučnosti Rw = 40 dB.
Hodnota neprůzvučnosti panelu s kontralatěmi nebyla stanovena, jistě však bude přesahovat hodnotu panelu s opláštěním montovaným přímo na sloupek.

Nenosná příčka s deskami RigiStabil na dřevěné i na kovové konstrukci.

Základní modulový prvek o šířce 1 250 mm je tvořen obvodovým rámem s jedním středním sloupkem. Délka stěny může být libovolná podle potřeby stavby. Desky RigiStabil je možné montovat na dřevěné i kovové konstrukce. Podle typu konstrukce se liší tloušťka stěny od 75 po 125 mm, hmotnost 25 nebo 35 kg/m2 a hodnoty vzduchové neprůzvučnosti Rw = 45 nebo 47dB.

Zpracování i montáž desek RigiStabil je snadné a vychází z pravidel pro montáž sádrovláknitých a sádrokartonových desek.


Kontakt: Jiří Provázek, produktový manažer pro dřevostavby, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize Rigips, Tel. 724 600 800, e-mail: ctp@rigips.czwww.rigips.cz
Zdroj: Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Vložil: Pavlína Drbálková, 15.05.12 09:20
Návštěvnost: 6092 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.