Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Díky své požární odolnosti byly materiály FERMACELL obsazeny do jedné z hlavních rolí německého válečného velkofilmu o náletu na Drážďany
Díky své požární odolnosti byly materiály FERMACELL obsazeny do jedné z hlavních rolí německého válečného velkofilmu o náletu na Drážďany

Možná jste viděli nebo někdy uvidíte TV romantické válečné drama "Dresden", které v roce 2006 pro ZDF natočila německá společnost teamWorx Television & Film GmbH, určitě ale nevíte, že kulisy drážďanských staveb z roku 1945 byly vyráběny z materiálů FERMACELL!

Jak se to stalo? Zástupci produkce z teamWorx hledali pro kulisy takovou stavební technologii, která dokáže splnit požární zatížení 3x5 minut natáčení bez výraznějšího poškození materiálu a konstrukce. Navíc to měly být materiály, které budou cenově dostupné (každá TV a filmová produkce šetří!) a které umožní rychlou a historicky věrnou realizaci kulis historických domů v Drážďanech. Objekty se museli nejen rychle postavit, ale použité materiály musely umožnit i zpracování fasádních detailů. Nejdříve filmaři používali jiné materiály, ty však uvedeným požárním požadavkům nevyhověly. Po úspěšných pokusech s našimi materiály nechala v Oberhasenu produkce teamWorx celé kulisy vybudovat s FERMACELLem na bázi dřevěné konstrukce.

Pokud Vás zajímá příběh filmu, tak je o dvou mladých lidech, kteří stáli na opačných stranách, kteří však přesto k sobě dokázali najít cestu. Romantický vztah se odehrává na pozadí nejstrašnějšího náletu 2. světové války - mezi 13. a 15. únorem 1945 se britskému a americkému letectvu podařilo během tří strategicky naplánovaných náletů srovnat město se zemí. V době před samotným náletem je sestřeleno britské průzkumné letadlo, zraněnému pilotovi Robertovi se podaří zachránit a skrýt se ve sklepě drážďanské nemocnice, kde ho objeví mladá německá zdravotní sestra Anna. Nálet má začít již za několik málo hodin …

Ve filmu je skvěle a mimořádně působivě zachycen celý nálet na město, snímek určitě stojí - a nejen kvůli odolnosti materiálů FERMACELL - zato vidět!
Zdroj: Fermacell
Vložil: Tisková zpráva, 23.11.11 01:00
Návštěvnost: 4007 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.