Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nové konstrukční systémy Rigips do mokrých interiérů s cementovou deskou AquarocTM
Nové konstrukční systémy Rigips do mokrých interiérů s cementovou deskou AquarocTM

Společnost Rigips, s.r.o., přináší nové konstrukční systémy do mokrých interiérů a prostor trvale namáhaných vlhkem s cementovou deskou Aquaroc™.

Cementová deska Aquaroc™ je vyvinuta pro použití na příčkách, předstěnách a podhledech pro konstrukce jak v oblasti rezidenční, tak i komerční výstavby. Lehké systémy suché výstavby, ke kterým se konstrukce Aquaroc™ řadí, představují rychlou a ekonomicky výhodnou alternativu k tradičním zděným konstrukcím.

Deska Aquaroc™ tedy představuje novinku, která pomůže řešit aplikace s nárokem na toleranci k vlhkosti při zachování všech výhod postupů suché výstavby.

Je to speciální, vysoce výkonná deska na bázi cementu s mimořádně dlouhou životností.
Vyvinuta byla pro použití v mokrých interiérech a prostorách trvale namáhaných vlhkem, jako jsou např. bazény, wellness a fitness centra, prádelny, myčky aut, vývařovny apod.  I v takto náročných, silně zátěžových podmínkách deska Aquaroc™ vykazuje vysokou objemovou stálost a je navíc dokonale odolná proti vzniku plísní, neboť neobsahuje žádné biologické komponenty. Materiál je nehořlavý, takže deska je vhodná i do prostor s nároky na požární odolnost.
Své uplatnění najde deska i tam, kde vedle požadavku na odolnost proti vodě a vlhkosti je vyžadována vysoká pevnost a tvrdost povrchů, jako jsou například garáže.

Systémová deska má při svých vynikajících vlastnostech nižší hmotnost (jen 13,5 kg/m2) a je podstatně snáze zpracovatelná než většina jiných cementových či cementotřískových desek na trhu. Nízká hmotnost desek představuje významnou výhodu jak pro dopravu a staveništní manipulaci, tak i pro samotnou montáž konstrukcí přímo na stavbě. Desky se dodávají v tloušťce 12,5 mm v šířce 1 250 mm a v délkách 900, 2 500, 3 000 mm.

Ačkoli je deska díky své pevnosti ideálním podkladem pro keramické obklady, je možné konstrukce díky jejich hladkému povrchu opatřit pouze finální stěrkou Aquaroc Promix Finish bez penetrování a následně přemalovat, a to i v zátěžových podmínkách vlhkého prostředí.

Trvale mokré prostředí s vysokou vlhkostí představuje náročné podmínky k řešení jak stavebních konstrukcí a detailů pro projektanta či architekta, tak i k údržbě a používání pro konečného uživatele budovy.
Problém často vzniká, když „první linie obrany“ – keramickými dlaždicemi obložený povrch – neposkytne spolehlivou izolaci proti vodě. V takovém případě je využití odolného inertního materiálu pro opláštění, jakým je deska Aquaroc™, nejen komerčně, ale i finančně výhodné.

Použití desek Aquaroc™ dává projektantům i stavitelům jistotu, jakou může poskytnout jen spolehlivý a garantovaný ucelený systém. Jistotu, že hotové konstrukce budou bez nutnosti dodatečných zásahů či oprav estetické, funkční a spolehlivé po celou dobu životnosti stavby.

Schéma konstrukce příčky Aquaroc™:
Příčka Aquaroc na kovové konstrukci Rigiprofil R-CW 75, opláštěná z každé strany 1 x deskou Aquaroc tl. 12,5 mm - bez minerální izolace:
Požární odolnost EI 30,neprůzvučnost Rw = 42 dB

Popis schématu:
1. Cementová deska Aquaroc™
2. Svislý Rigiprofil R-CW 75
3. Vodorovný Rigiprofil R-UW 75
4. Šroub HB 25
5. Spáry lepeny polyuretanovým lepidlem
6. Kotvení do obvodových konstrukcí
7. Napojovací těsnění
Pro doplňující informace kontaktujte:
Ivana Duchoňová
Marketing Specialist
Rigips, s. r. o.
Tel.: +420 296 411 762
E-mail: ivana.duchonova@saint-gobain.com
www.rigips.cz

 

Zdroj: Rigips, s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 23.05.11 09:30
Návštěvnost: 7180 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.