Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Časopisy a knihy

potrebujem poradit/ponavigovat pri vybere knihy
potrebujem poradit/ponavigovat pri vybere knihy Adam Ambrus 24.10.09 22:26
zdravim,

potreboval by som poradit pri vybere knihy. chcel by som nejaku publikaciu, v ktorej by boli opisane a vysvetlene kompozicne postupy v architekture - nieco ako popis toho, preco, ako a kedy sa ktory prvok pouziva. napr. co je vyjadrene pouzitim symetrie, aky je symbolicky rozdiel v stavani budov namesti do kruhoveho/elipsoviteho radenia a radenim za sebou na ose apod.

ak by nieco o nejakej podobnej publikacii vedel, prosim, podelte sa s nazvom a autorom kludne moze byt aj v anglictine.

a nakonice, ked sa to tak vezme, nemusi to byt specificky pre architekturu - symbolika kompozicnych prvkov a postupov vo vytvarnictve je podla mna do velkej miery vyuzitelna aj v architekture, takze ak by niekto vedel o akomkolvek podobnom "slovniku," bol by som velmi vdacny
PR... píár 25.10.09 12:55
Není to přímo slovník principů, spíš snaha pojmenovat východiska...
Petr Rezek: Architektonika a protoarchitektura, vyd. Jan Placák, Ztichlá klika a Nakladatelství Filosofia 2009

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.