Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Příprava na talentovou část přijímaček na Architekturu.
Příprava na talentovou část přijímaček na Architekturu. Da_vinci 08.01.11 23:19
Dobrý den,
jsem student druhého ročníku gymnázia a rád bych se dostal na FA ČVUT. Bohužel ale zatím příliš neumím kreslit. Mohl by jste mi někdo poradit nebo nabídnout nějaký kurz? nebo jinou možnost dohnání tohoto handicapu? Jak jste se připravovali vy na talentovou část přijímaček? a jak jste dopadli?
Děkuji
re studentka fa cvut 09.01.11 23:13
Ahoj, myslim, ze pokud jsi ve druhaku, tak jeste stihas se to naucit, ale zacni co nejdrive, cas leti. Nevim odkud jsi, treba v Praze je vic moznosti, nevim jak jinde. najdi si nejakou dobrou ZUSku ve svem okoli a domluv se s vyucujicim a trenuj to, co bude u talentovek.
Na fa cvut jsme loni meli dve ulohy, zobrazit interier /exterier (to bylo urceno) z pohledu cloveka s uplatnenim nejakeho zadaneho telesa (krychle, koule, kuzel, valec apod). Takze proste nakreslis smyslene namesti nebo ulici a do toho nejak zaclenis ten prvek, muze se tam i opakovat. Rozhodne se neuc nejakou konkretni ulici nazpamet, je to poznat. Dulezita je zde znalost perspektivy. Umet si spravne urcit horizont, ubezniky apod. To neznamena ucit se narysovat linearni perspektivu, to te ceka na skole v deskriptive. Zadne pouzivani pravitka nebo spejle. Rovnou caru (jakstakz) umet nakreslit od ruky (to se da natrenovat). Divej se hodne okolo sebe, pozoruj to, co vidis a neustale to kresli.
To byla druha uloha, za kterou bylo 20 bodu. Za prvni bylo deset, to byla abstrakce na urcene tema (rytmus, harmonie, gradace, disharmonie, arytmie, rovnovaha, tize apod.) Nespolehej na to, naucit se perfektne vsechna z temat, co se vsude na archiwebu a vsude pisou, protoze pak muzes dostat neco jineho, a to te muze pekne rozhodit a nestihas. Takze spise obecne premyslet nad vytvarnym vyjadrenim neceho abstraktniho. Zajimave je pouzit barvy, pokud umis.
Jinak preji hodne stesti u prijimacek, zitra instalujeme v NTK vystavu veci, co jsme delali v atelierech (ale to rozhodne neni vse, co do skoly musis delat, ale melo by to byt to nejdulezitejsi). Je to v galerii NTK v Dejvicich, vystava potrva tusim do 18. ledna. Vsem co se na fa budou hlasit nebo hlasi letos, doporucuju prijet se podivat, at mate predstavu, co tu delame.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.