Tvorbu územního plánu H. Králové bude mít dál na starosti náměstek Záruba

Vložil
ČTK
25.01.2023 18:20
Hradec Králové

Hradec Králové - Tvorbu územního plánu Hradce Králové bude mít dál na starosti jako určený zastupitel náměstek primátorky Adam Záruba (Změna pro Hradec). Rozhodli o tom v úterý zastupitelé. Záruba byl odpovědný za územní plán i v minulém volebním období, a to od ledna 2021, řekla dnes ČTK mluvčí magistrátu Kateřina Rohlíčková. Před Zárubou byl zastupitelem určeným pro pořízení územního pánu Jiří Langer (za ANO).


Stotisícový Hradec Králové by mohl mít nový územní plán do dvou let. Radnice tvoří územní plán od roku 2010. Podle vedení města se vydání dokumentu v posledních měsících výrazně přiblížilo. Pokud by šlo vše hladce, mohlo by mít město nový územní plán do dvou let. Dosud se město při svém rozvoji řídí územním plánem z roku 2000, který byl koncipován na dobu deseti let.

Záruba bude na přípravě územního plánu spolupracovat s odborem hlavního architekta magistrátu. Jako náměstek primátorky má Záruba na starosti územní plánování, urbanismus a architekturu, památkovou péči a životní prostředí. Nyní jsou práce na územním plánu ve fázi před opakovaným veřejným projednáním. "K tomu by mělo dojít během letošního léta," uvedl Záruba.

Pořizovatelem územního plánu je odbor hlavního architekta magistrátu města. Tvůrcem územního plánu je na základě soutěže autorské sdružení Tomáš Vymetálek Architects a architekt Patrik Kotas. Nový územní plán by měl podle radnice vytvořit podmínky pro rozvoj dopravní a technické infrastruktury, občanské vybavenosti a zohlednit ochranu přírody a krajiny.
0 komentářů
přidat komentář

Související články