Rekonstrukce horní části Václavského náměstí v Praze začne v červnu

Vložil
ČTK
10.04.2024 21:10
Praha

Cigler Marani Architects, s.r.o.


Praha - Rekonstrukce horní části Václavského náměstí v Praze spojená s budováním tramvajové trati od Národního muzea začne letos v červnu. ČTK to dnes sdělil vedoucí tiskového oddělení pražského dopravního podniku (DPP) Daniel Šabík. Na přesném harmonogramu prací nyní DPP pracuje se stavební firmou Eurovia CS, která vzešla ze soutěže. Práce potrvají tři roky a vyjdou podle výsledku tendru na 1,24 miliardy korun bez DPH.


"V současné době probíhají nutné administrativní a procesní kroky k zahájení stavby, zejména koordinace a zajištění dopravních opatření. Zahájení stavby předpokládáme letos v červnu," uvedl Šabík.

Kromě výstavby tramvajové trati, která propojí koleje ve Vinohradské s těmi ve Vodičkově a Jindřišské ulici, budou součástí stavby také navazující úpravy vozovek a chodníků, oprava stropních desek podchodu stanice metra Muzeum, výstavba retenční nádrže pro zadržování dešťových vod k zalévání stromů a přeložky inženýrských sítí.

Provozu metra se práce podle Šabíka nedotknou. "Stavební práce na opravě stropních desek nad vestibulem stanice Muzeum budou probíhat bez přerušení provozu metra ve stanici. Jinými slovy, stanice zůstane po celou dobu stavby přístupná pro cestující," uvedl.

Tramvaje v horní části náměstí jezdily do roku 1980, o jejich návratu rozhodlo minulé vedení města. Oproti původnímu stavu budou podle dřívějších informací po stranách náměstí a uprostřed bude promenáda. Město také na náměstí počítá s utlumením provozu automobilů, které pojedou částečně po tramvajových kolejích.

Václavské náměstí je dlouhé 682 metrů a přibližně 60 metrů široké. V roce 2020 začala rekonstrukce spodní části náměstí, kterou město z většiny dokončilo loni na podzim. Poté pokračovaly práce na dvou menších plochách u kolejí z Jindřišské do Vodičkovy ulice, které už byly přípravou pro stavbu tramvajové trati v horní části.
0 komentářů
přidat komentář

Související články