Přijatá změna územního plánu Uherského Hradiště umožní bytovou výstavbu

Vložil
ČTK
13.02.2024 07:40
Uherské Hradiště

Uherské Hradiště – Přijatá změna územního plánu Uherského Hradiště umožní bytovou výstavbu v někdejším průmyslovém areálu společnosti OTMA a v areálu ČSAD. Nové rodinné domy by díky ní měly stát v místě nevyužívaného lyžařského svahu Rochus v místní části Jarošov. Změnu územního plánu dnes schválilo zastupitelstvo města. Pro hlasovalo 22 z 26 přítomných zastupitelů.


V dosavadních průmyslových areálech OTMA v Sokolovské ulici a ČSAD na Tř. Maršála Malinovského umožní změna výstavbu bytových domů a občanského vybavení. Bývalý sportovní areál v Jarošově umožní individuální bydlení, tedy bydlení v rodinných domech. "V těchto lokalitách by mělo suma sumárum vzniknout asi 800 bytů," řekl dnes ČTK vedoucí útvaru městského architekta Aleš Holý.

Podle vedení města by měly změny územního plánu přinést zvýšení nabídky na trhu s bydlením a potenciálně vytvoří podmínky pro zvýšení počtu obyvatel Uherského Hradiště. "I když každá z těchto lokalit má svá specifika, věříme, že lze skloubit potřeby obyvatel na bydlení, plochy zeleně a parkování v souvislostech stávající zástavby, neboť se jedná výhradně o plochy přestavby," uvedl starosta Stanislav Blaha (ODS).

Součástí změny územního plánu jsou i drobnější zásahy ve funkčním využití ploch nebo ve výškové regulaci. "Když jsem bral do úvahy všechny plusy a minusy, tak se přikláním k tomu, že je změna mírně pozitivní pro rozvoj Uherského Hradiště," řekl opoziční zastupitel Mojmír Náplava (Svobodní, za Hradišťáky).

Spolu s některými dalšími zastupiteli zvolenými za Hradišťáky a za opoziční Piráty však kritizoval změnu využití veřejného prostranství mezi klášterem a někdejší synagogou, v níž sídlí knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana. Pozemek na Velehradské třídě vlastní františkáni, kteří změnu jeho využití neiniciovali. Přesto se změní z plochy určené k zastavění na plochu vedenou jako veřejnou zeleň. Město podle Holého v tomto případě respektovalo názor památkářů, kteří možnost zastavění pozemku zpochybnili. V minulosti tam byla klášterní zahrada.

Návrh na změny územního plánu, které zastupitelé schválili, podali v různých časech čtyři žadatelé. O úpravu územního plánu usilují od konce loňského roku formou petice také někteří obyvatelé místní části Vésky. Chtějí, aby v katastrálním území Vésky nebylo možné stavět bytové domy, ale pouze domy rodinné. Tuto požadovanou změnu však zastupitelé projednají nejdříve na dubnovém zasedání.
0 komentářů
přidat komentář

Související články