Kroměřížská radnice představila vizualizaci plánované sportovní haly

Vložil
ČTK
24.09.2021 11:45
Kroměříž


Kroměříž – Kroměřížská radnice představila na webových stránkách města vizua- lizaci možné podoby plánované víceúčelové sportovní haly. Její stavbu chystá na městských pozemcích v Obvodové ulici, sdělil ČTK v tiskové zprávě mluvčí města Jan Vondrášek. Moderní sportovní hala v Kroměříži dlouhodobě schází.

Hala by podle návrhu architekta měla mít kulatý půdorys. S ohledem na to, že část pozemků je v záplavové zóně, počítá se s tím, že bude stát nad úrovní terénu na vyvýšeném valu. "Hala bude uvnitř rozdělena do dvou podlaží. Samotné hřiště o velikosti 40 krát 20 metrů bude v dolním patře, kde spolu s ním budou šatny, sociální zařízení, nářaďovna a další zázemí. Diváci budou vstupovat do druhého podlaží, kde budou mít své sociální zařízení i občerstvení," uvedl starosta Jaroslav Němec (Nezávislí).

Návrh počítá s kapacitou hlediště kolem 600 míst, osmi šatnami, šatnou pro rozhodčí, toaletami pro hráče i diváky, ošetřovnou i místností pro správce haly. U sportoviště vzniknou parkovací plochy i zeleň. Město nyní bude pokračovat v dalších přípravách haly. "Rádi bychom do konce příštího roku měli hotovou nejméně projektovou dokumentaci a vyřízené stavební povolení. V ideálním případě bychom mohli příští rok samotnou stavbu zahájit," doplnil starosta. Koncem loňského roku odhadl náklady na výstavbu haly s veškerým zázemím i příjezdovými komunikacemi na částku okolo 100 milionů korun.

Sportovní hala s rozměrem hřiště 40 krát na 20 metrů vhodná na házenou, florbal a další sporty v Kroměříži chybí. Halové sporty lze na soutěžní úrovni provozovat pouze v letité sportovní hale v Kotojedské ulici, která je však vytížená zejména basketbalem a na další sporty prostor nezbývá. Město se rozhodlo postavit halu v Obvodové ulici, kde se již nacházejí jiná sportoviště, a to fotbalový stadion a plavecký bazén.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Sportovní hala v Kroměříži
Vladimír Koutský
26.09.21 05:53
zobrazit všechny komentáře