Koupený areál v Klánovicích využije Praha pro volnočasové aktivity dětí

Vložil
ČTK
30.03.2023 07:05
Praha

Klánovice

Praha – Bývalý golfový areál s budovou někdejší klubovny v Klánovickém lese, který koupilo v dražbě hlavní město, magistrát využije pro volnočasové aktivity dětí a mlá- deže. ČTK dnes o tom informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman. Bývalá golfová klu- bovna bude nadále sloužit jako restaurace. Dražba areálu se uskutečnila v úterý, hlavní město bylo jediným zájemcem a pozemky o rozloze 26.000 m² s nemovitostí získalo za vyvolávací cenu 46,4 milionu korun.


"Do budoucna budou volný čas v objektu trávit především pražské děti během letních prázdnin ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Praha. Tento záměr ještě projednáme na koaliční úrovni i s městskou částí," uvedl pražský radní pro majetek Adam Zábranský (Piráti). Bývalou klubovnu ze 30. let minulého století plánuje magistrát šetrně opravit, i když soudní znalec před dražbou zhodnotil stavebně technický stav budovy jako velmi dobrý. Poslední rekonstrukce budovy se uskutečnila v roce 2008.

Golfové hřiště bylo na pozemcích vybudováno v roce 1937, za protektorátu pak sloužilo jako polní lazaret a v 50. letech minulého století zaniklo, když komunistický režim nechal jeho území zalesnit. V roce 1991 byly klubovna s pozemky vráceny obnovenému Golf Clubu Praha, který usiloval o obnovení golfového hřiště, získal i stavební povolení na výstavbu 18 jamek, ale kvůli nedostatku peněz se stavba neuskutečnila. O obnovu hřiště usilovali i následující majitelé, proti se však postavili obyvatelé v místním referendu a v roce 2014 hlavní město změnilo územní plán, čímž vybudování hřiště znemožnilo.
0 komentářů
přidat komentář

Související články