Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Brno zváží směnu tržnice za nemovitosti bránící stavbě stadionu

Brno - Brno nechá ocenit pět budov v centru města, u kterých pak zváží jejich směnu za nemovitosti bránící výstavbě nového fotbalového stadionu v lokalitě za Lužánkami. Patří mezi ně například loni zrekonstruovaná krytá tržnice na Zelném trhu nebo Dům pánů z Kunštátu. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO). Garáže a tenisovou halu vlastní podnikatel Libor Procházka, se kterým město delší dobu hledá shodu. Brno už prohrálo soud kvůli užívání Procházkových nemovitostí jako parkoviště nebo komunikace a musí mu platit miliony. Další soud městu hrozí. Hodnota směny je zhruba čtvrt miliardy.

Stadion za dvě miliardy má vzniknout v místě, kde je stadion starý. Zbrojovka, která tam v minulosti vyhrála titul, ho opustila na počátku tisíciletí a od té doby chátrá. Nový stadion má mít 30.000 míst.

Brno nedávno zvažovalo směnu několika nájemních domů v centru, proti tomu se ale postavili obyvatelé těchto domů i část koalice. Zastupitelé se pak postavili proti směně.

Proto vedení města vybralo dalších pět nemovitostí, které nechá ocenit. "Jsou to nemovitosti, na kterých proběhla v rámci koalice shoda," uvedl primátor Petr Vokřál (ANO). Týká se to kryté tržnice, která se loni otevřela po rekonstrukci téměř za 80 milionů, ale také Domu pánů z Kunštátu, jedné z budov magistrátu na Dominikánském náměstí a objektů na Starobrněnské ulici a na ulici Špilberk. Posudky na nemovitosti by měly být hotové v únoru.

Podle Mrázka současně městská společnost Brněnské komunikace podá tento týden připravenou žádost o územní rozhodnutí pro modernizaci fotbalového stadionu a potřebného parkoviště u ulice Sportovní.

Brno řeší spor s Procházkou více než 10 let. Pokud se nedohodnou, bude muset město platit 16 milionů ročně. Přestože nemovitosti leží na pozemcích města, Brno už prohrálo s Procházkou soud za užívání některých komunikací nebo střechy podzemních garáží, která slouží jako parkoviště. Další soud o 38 milionů jako náhradě škody za předešlé roky hrozí.
Autor: ČTK, 09.01.18 17:00
Návštěvnost: 337 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.