Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
V Poděbradech se otevřela zrekonstruovaná hasičská zbrojnice

Poděbrady - V Poděbradech na Nymbursku se dnes slavnostně otevřela zrekonstruovaná zbrojnice sboru dobrovolných hasičů Poděbrady - Velké Zboží. Náklady na rekonstrukci byly 5,7 milionu korun, 90 procent uhradila evropská dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. ČTK to řekla Lenka Hotovcová z městského úřadu.

Opravy začaly loni 24. května, dokončeny byly na konci prosince. "V podstatě se jednalo o velkou přístavbu zbrojnice, přibyla velká garáž, místnosti pro jednání krizového štábu, šatny a sociální zařízení tak, aby vše bylo uvedeno do stavu odpovídajícímu 21. století," řekla Hotovcová.

Nová zbrojnice je podle ní zároveň pomyslným dárkem města k 110. výročí založení zdejšího sboru, které bylo 4. ledna.

Pod Poděbrady spadá pět hasičských jednotek. Jedna z nich je profesionální, další jednotkou jsou dobrovolníci z Velkého Zboží, kterým opravená zbrojnice patří. V příměstských částech Poděbrad působí tři další jednotky, které ale nejsou aktivně využívány v rámci poplachového plánu. Jde o jednotky části Polabec, Kluk a Přední Lhota. "Tyto jednotky jsou předurčeny pro zásahy pouze v těch jejich částech a nikde jinde je v poplachových plánech velitel poděbradské hasičské stanice uvedené nemá," řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Podobné jednotky jsou podle něj určeny pro zásahy například při povodních nebo větrných smrštích. Jsou na ně kladeny pouze minimální požadavky na počet členů a techniku, do jejich výbavy patří nejčastěji například čerpadla nebo motorové pily.

V celém Středočeském kraji je celkem 680 aktivních hasičských jednotek. Profesionálních krajských jednotek hasičů je z celkového počtu 32, jejich stanice bývají umístěné ve větších městech, kromě všech okresních to jsou například Slaný, Řevnice, Říčany nebo Stará Boleslav. Dohromady 623 jednotek tvoří sbory dobrovolných hasičů obcí, které se dělí do různých kategorií například podle dostupného vybavení. Na podnikové hasiče pak připadá 25 jednotek, z toho je 12 dobrovolných. Nad rámec celkových 680 aktivních hasičských jednotek pak v kraji působí další neaktivní jednotky, které se podílejí pouze na lokálních zásazích například při živelných katastrofách, jako jsou povodně.
Autor: ČTK, 08.01.18 07:45
Návštěvnost: 349 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.