Architectural Photography Award 2017

1.2.2018 - 1.3.2018, Galerie Jaroslava Fragnera

Zdroj
Galerie Jaroslava Fragnera
Vložil
Tisková zpráva
19.01.2018 21:25
V pražské Galerii Jaroslava Fragnera bude v průběhu února k vidění výstava představující nejlepší snímky z Ceny architektonické fotografie 2017 (Architectural Photography Award 2017). Výstavu 1. února zahájí Václav Šedý, fotograf českého původu žijící a působící od 80. let v Itálii, který se ve svém díle specializuje právě na architekturu. Výstava bude otevřena až do 1. března.

Cenu pořádá maďarská Komora architektů AHA a časopis Maďarská architektura. Mezinárodní komise vybírala z 1273 snímků účastníků z 34 zemí 5 kontinentů a ocenila nejlepší z nich ve dvou kategoriích - otevřené a profesionální. Cílem udílení ceny a následné putovní výstavy je podpora a inspirace veřejnosti ve vnímání prostředí, jež člověk vytváří a proměňuje. Nejedná se pouze o fotografie staveb, měst a života v nich, ale rovněž o vztahy mezi městem a krajinou.
 
Slavnostní vyhlášení vítězů a finalistů a zahájení výstavy se odehrálo 22. listopadu 2017 v Kunsthalle v Budapešti; putovní výstava je následně prezentována v Bratislavě, Praze a Krakově. Ceně a jejím finalistům a vítězům je rovněž věnováno jedno číslo časopisu Maďarská architektura.

Architectural Photography Award 2017 podpořil Visegrádský fond a byla připravena ve spolupráci s ČVUT v Praze a komorami architektů v Polsku a na Slovensku; pražská repríza je připravena ve spolupráci v ČVUT a Maďarským institutem.

Kategorie profesionálů

Vítěz: Zhang Yong
Finalisté: Laurian Ghinitoiu, József Hajdú, Radu Malasincu, Catalin Marin, Wang Ning, Robert Pufleb, Liang Šan, Parham Taghioff, Tamás Török
 
Otevřená kategorie
Vítěz: Matt Portch
Finalisté: Aurelien Chen, Lespagnol Corentin, Anastasiia Gamalei, Eszter Holló, Kishan Kumar Thasma Seshier Kuppusamy, Marcel Moonen, Balázs Nagy, Alexander Shmelkov, Shigeru Takato
0 komentářů
přidat komentář