Valašské Meziříčí chystá soutěž na podobu areálu Křižanovy pily

Vložil
ČTK
26.08.2020 08:10
Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí – Valašské Meziříčí na Vsetínsku připravuje urbanisticko-architektonickou soutěž pro areál Křižanovy pily a přilehlé městské pozemky. Město vlastní v areálu pozemky o rozloze 27.000 metrů čtverečních a dalších 11.500 metrů čtverečních v prostoru před nádražím a bývalé vlečky, sdělil dnes ČTK mluvčí radnice Jakub Mikuš.


"Jedná se o velice cenné území, na jehož využití chceme spolupracovat s odborníky. Také proto jsme se rozhodli, že půjdeme cestou ideové urbanisticko-architektonické soutěže, která nám napoví, jak městské pozemky vhodně využít," uvedl starosta Robert Stržínek (ANO).

"Už nyní víme, že zde chceme umístit autobusový dopravní terminál, budovu nového městského úřadu, alej Emilie a Jana Křižanových a počítáme také s prostorem pro výstavbu bytových domů. To vše musí architekti, kteří se do soutěže přihlásí, zohlednit a účelně zapracovat do plochy městských pozemků. Velký důraz budeme klást na smysluplné a účelné provázání všech druhů dopravy a významný podíl zeleně v řešené lokalitě," uvedl starosta. Radnice pracuje i s možností umístit v prostoru bývalé vlečky skatepark.

"Soutěžní podmínky budeme nyní konzultovat s Českou komorou architektů, která celou soutěž zastřešuje. V září bychom je chtěli předložit ke schválení zastupitelům s tím, že do poloviny listopadu budeme přijímat soutěžní návrhy, které následně posoudí odborná porota. Vítěz by měl poté zpracovat detailní územní studii," uvedla Lucie Rapantová z právního oddělení radnice.
0 komentářů
přidat komentář

Související články