Vypínače berker serie 1930

Klasický design, kvalitní zpracování, exkluzivní materiály

Vložil
Tisková zpráva
02.11.2023 13:50
Hager Electro s.r.o.

Bauerova vila

Retro otočné vypínače berker serie 1930 si na nic nehrají. Svým nekompromisně puristickým designem se hrdě hlásí k prvním otočným vypínačům ze 30. let 20. století, od jejichž vzhledu se dodnes téměř neodchýlily. Proč také měnit něco, co i v současnosti skvěle funguje. Ani s materiály tyto vypínače neexperimentují. Architektům a designérům jsou k dispozici ve dvou materiálových variantách: můžete si vybrat vypínače z plastu nebo z pravého, vysoce kvalitního porcelánu z porcelánky Rosenthal. Konzervativní zůstává i barevnost – černá a nebo bílá.


Pod tradičním zevnějškem ovšem tepe pomyslné high-tech srdce. Špičková technologie a precizní provedení strojků nenechá nikoho při používání vypínačů na pochybách o tom, že tyto kousky se sice tváří jako sto let staré, ale nezapřou svůj vznik v novém tisíciletí. Kromě vypínačů a silových zásuvek můžete mít i datové, televizní nebo USB nabíjecí zásuvky, ovladače žaluzií, tlačítka aj. Přesto se ani tradičně vyhlížející vypínače berker serie 1930 nebojí inovací a současných trendů. Jako důkaz poslouží varianty kulatých otočných vypínačů s LED podsvícením, které dodá vypínačům další netušený rozměr a posouvá jejich vzhled a funkčnost na další úroveň.

Vypínače berker serie 1930 se ideálně hodí nejen do historizujících a funkcionalistických interiérů, ale díky svému nadčasovému vzhledu si překvapivě dobře rozumí i se současnými minimalistickými interiéry nebo s realizacemi ve stylu klasické moderny. Staly se oblíbenci českých architektů a najdete je v celé řadě nejen soukromých realizací, ale zdobí a doplňují i takové skvosty, jakými jsou vila Tugendhat, Rothmayerova vila, Bauerova vila nebo kláštery v Českém Krumlově.

Kláštery Český Krumlov
 
"Jsme nesmírně hrdí na to, že velikáni architektury, jakými byli Adolf Loos nebo zakladatel školy Bauhaus Walter Gropius, používali ve svých až do posledního detailu promyšlených architektonických skvostech právě vypínače berker," vysvětluje spojení mezi vypínači berker a perlami klasické moderny pan Thomas Grund, generální ředitel společnosti Hager v České republice, do jejíhož portfolia vypínače berker patří. "Během rekonstrukcí byly opět do Loosovy vily nebo do budov spjatých se školou Bauhaus v Dessau použity naše vypínače berker – konkrétně serie 1930 a serie glas. Obě tyto designové řady sledují přesně v souladu s principy Bauhausu striktně funkční a přímočarou linku bez jakýchkoliv příkras a kompromisů," dodává Thomas Grund.

Long Story Short hostel Olomouc

www.hager.cz/vypinac
0 komentářů
přidat komentář

Související články