Rigips vyhlašuje soutěž o Cenu veřejnosti v národním kole BPB Trophy 2008

Vložil
Tisková zpráva
21. 01. 2008 00:05
Rigips, s.r.o., pořádá již několik let soutěž BPB Trophy pro podpoření řemeslných dovedností sádrokartonářských firem. Letos poprvé vyhlašuje soutěž o Cenu veřejnosti pro vítězný objekt národního kola.

Do národního kola soutěže BPB Trophy 2008 bylo přihlášeno 37 objektů, ze kterých vybrala odborná porota jeden, jenž bude reprezentovat Českou republiku v kole mezinárodním v červnu v Bruselu, Belgii. Mezi realizacemi je řada zajímavých, nápaditých a netradičně řešených interiérů rodinných i bytových domů, hotelů, restaurací, kancelářských i jiných veřejných prostor.

Na webových stránkách společnosti Rigips, www.rigips.cz, je možné si soutěžící projekty prohlédnout a až do 29. 2. 2008 hlasovat.

Realizační firma, jejíž objekt získá největší počet hlasů, získá Cenu veřejnosti. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v březnu 2008 a výsledky budou zveřejněny na webu společnosti Rigips a v letním vydání Rigips Magazínu.

O soutěži BPB Trophy
BPB Trophy je mezinárodní soutěž pořádaná s více než desetiletou tradicí pro realizační firmy v kategorii „Systémy suché vnitřní výstavby“ a v kategorii „Inovativní řešení v suché vnitřní výstavbě“. Cílem soutěže je podpořit a ohodnotit umění, dovednost a kvalitu práce montážních firem, které zpracovávají produkty a systémy Rigips.
Z objektů přihlášených do českého národního kola vybírá odborná porota vítěze, který reprezentuje naši republiku v kole mezinárodním. Letos budou vítězné realizace obou kategorií představeny dne 6. 6. 2008 na světovém fóru v Bruselu v Belgii. Porota hodnotí realizace dle technických a estetických kritérií. Posuzovány jsou především originálnost konstrukce, použití speciálních technik, celková technická úroveň zpracování a estetický dojem. Velikost a objem realizovaného díla nehraje v hodnocení roli.


O společnosti Rigips, s.r.o.
Společnost Rigips je významný výrobce a dodavatel sádrokartonových systémů, polystyrenových izolací a sádrových omítek a malířských stěrek Rimano. V České republice má již patnáctiletou tradici. Ve svých 3 výrobních závodech vyrábí produkty nejvyšší světové kvality srovnatelné s předními evropskými výrobci a splňuje nové normy zaváděné
v EU. Díky své příslušnosti ke koncernu Saint-Gobain, který ročně vyčleňuje cca 345 mil. EUR na výzkum a vývoj, využívá společnost Rigips know-how z celého světa. Společnost Rigips je certifikována pro systém managementu jakosti dle EN ISO 9001:2000.
> www.rigips.cz

O společnosti Saint-Gobain
Koncern Saint-Gobain je evropský a světový lídr ve všech svých obchodních odvětvích, patří do první stovky světových průmyslových korporací. Koncern má 5 hlavních divizí - stavební materiály, sklo, obalové materiály, speciální High –Tech materiály, distribuční řetězce.
Počátky společnosti Saint-Gobain spadají do Francie 17. století, půldruhého století nato překračuje Saint-Gobain hranice Francie. Dnes již působí ve více než 50 zemích světa, ve kterých sdružuje 1 200 společností a zaměstnává více než 200 000 lidí 70 národností.


Velká kniha sádrokartonu společnosti Rigips

Kolektiv autorů složený z odborníků na slovo vzatých téměř rok intenzivně pracoval na přípravě jedinečné publikace, která nemá na českém trhu obdoby. Publikace obsahuje souhrnná data a informace o systémech suché vnitřní výstavby.

> více informacíMontážní příručka pro sádrokartonáře

Publikace nese název Montážní příručka sádrokartonáře a – jak již název napovídá – obsahuje montážní návody ke všem systémům suché vnitřní výstavby.

> více informací

Sádrokarton zvládneme sami

Publikace Sádrokarton zvládneme sami každého provede výstavbou krok za krokem, od výběru a nákupu materiálu, přes montáž až po finální úpravu povrchu. Jednoduše, srozumitelně a za pomoci téměř 300 fotografií naučí smontovat příčku, předstěnu, podhled, suchou podlahu, vybudovat obytné podkroví či nadčasovou koupelnu.

> více informací> Stránka spol. Rigips v Katalogu