Novinky z veletrhu IMM v Kolíně nad Rýnem

Vložil
Tisková zpráva
25.01.2018 17:50
Vzrušující designový týden skončil!
Od výjimečného světelného efektu v "Das Haus" od Lucie Koldové, až po aktuální řešení inteligentního bydlení v nové koncepční hale Pure Architects poskytlo IMM Cologne 2018 obrovské množství inspirace pro současné životní prostředí. Veletrh v Kolíně se konal ve dnech 15. - 21. ledna a navštívilo jej 125 000 návštěvníků se zájmem o design a bydlení z celého světa. Společnost Stopka představuje stěžejní novinky od značek, které zastupuje.


Walter Knoll


Společnost Walter Knoll, která loni obdržela několik významných cen za design, kvalitu a prezentaci svých výrobků, představila letos v Kolíně tyto novinky pro rok 2018:
První z nich je Bundle Sofa, navržená designéry z EOOS. Tato řada je synonymem pro měkkost a zcela novou úroveň sezení. Další novinkou je Moualla od Neptun Ozis. Masivní dřevěný stůl s neobvyklou, ale velmi elegantní siluetou. Novinky naleznete také mezi koberci, které jsou vyrobené ze 100% jemného čínského hedvábí, jsou ručně vázané, v rozmanitých barvách.  Další novinkou jsou kobercové polštáře Badawi , které rozšíří kolekci "Legends of Carpets".
Nové textilie a kůže byly navrženy dle filozofie Walter Knoll: "Natural Elegance". Inspirované jsou barvami a tvary přírody, jako jemný a měkký pouštní písek Sahary, tvořící charakteristické skalní útvary. Materiály podtrhují hodnotu výrobků, eleganci a přitažlivé vlastnosti v kultivovaných barvách jako znak Zeitgeistu a dnešního životního stylu.

Minotti


Italská značka Minotti na veletrhu představila dvě stěžejní novinky pro letošní rok. Mimořádně elegantní a zvlněné tvary jsou charakteristické pro stůl Morgan Marble od designéra Rodolfa Dordoniho. Dominantní materiál, kterým je jemný mramor, spolehlivě zapadá do sofistikovaně stylového prostředí a vytváří příjemný dialog s mnoha doplňkovými díly celé kolekce. Stříbrné kovové podpěry kosočtvercového tvaru přidají stolu elegantní linku.
Sedací souprava Powel s pevnými a sekčními sedadly je navržená Rodolfo Dordonim tak, aby uspokojila přirozenou touhu po odpočinku. Powell se vyznačuje jednoduchými stylovými liniemi a pečlivou řemeslnou úpravou s použitím polstrování z husího peří, a to jak pro sedadla, tak i pro opěradla. Díky tomu získáte mimořádný zážitek z posezení na této pohovce.

Poliform


Ikonická značka italského designu - Poliform, představila hned několik novinek:
Kolekce Chloe interpretuje estetiku, která se vyznačuje měkkostí. Exkluzivní detaily a jedinečné povrchy vyjadřují stylový charakter této kolekce postelí v kontrastu linií a měkkých spojů.
Mathieu, stůl se štíhlou siluetou, kde jemné křivky vrcholu jsou v úplném souladu s elegancí čistých linií struktury. Směs materiálů (kůže, dřeva a kovu) je umocněna jejich velkým kontrastem. Inspirace vychází z touhy po nábytku malých rozměrů, který vytvoří pocit pohodlí a intimity.
Po slavné Grace přichází její sestra Sophie. Řeč je o křeslech, jejichž elegantní silueta je velmi podobná.  Sophie nabízí obklopující a velkorysý rozměr. Detail designu na loketní opěrce jemně podtrhuje koncept pohody spolu s výraznými liniemi konstrukce.

Interlübke


"Se srdcem a smyslem" je motto, kterým značka Interlübke představila v Kolíně překvapivou emocionální koláž nových produktů a inovace a vylepšení stávajících kolekcí. Posbírala tak několik významných ocenění, jako German brand Award, Cenu za design a Iconic award pro novou kolekci LILU.
Společnost představila novou ideu postelí Izzy. V tomto ohledu vyvinula firma Westphalian pro Interlübke důmyslný modulární lůžkový systém v nadčasovém designu, který může být modelován podle individuálního vkusu a pohodlí.
Oceněný policový systém Lilu byl vyvinut společně s designérem Christianem Wernerem. Je to inovativní designový nábytek ve tvaru šikmého regálu, který najde své místo mezi bočnicemi postelí či pohovkou a stropem. Je to lehké a snadné s rafinovanými detaily.
Po představení rozsáhlé kolekce osvětlení v roce 2017, vylepšuje nyní Interlübke svůj potenciál v tomto směru. Nyní je možné používat celý sortiment barev světel nejen pro exteriér, ale i pro vnitřní části šatníku.

Schramm


Německý výrobce postelí té nejvyšší kvality si pro kolínský veletrh připravil tyto novinky a inovace:
Postel BRACE od Angely Schramm, která má nízkou konstrukční výšku, ale i tak využívá dvoumatracový systém.
Grand Cru FOLD, od Sebastiana Herknera má skládací čelní panel. Tato postel získala ocenění  Iconic Awards 2018, Best of Best. Je ideální pro čtení  nebo práci v posteli. Má k dispozici jednoduché možnosti úprav a nabízí nekompromisní komfort.
ONO - také od Sebastian Herkner, který je zkrátka toho názoru, že číst a pracovat nebo snídat v posteli by mělo být co nejpříjemnější. Komfortně polstrované polštáře vás lákají k odpočinku. Jako zaneprázdněný a často cestující designér ví, že takové komfortní zóny jsou velmi důležité.

> www.stopka.cz
0 komentářů
přidat komentář