MOVE ME! Vybízí kolekce funkčního nábytku pro kanceláře

Vložil
Tisková zpráva
21.06.2016 09:10
Co si s nábytkem v kanceláři trochu pohrát? Tato myšlenka stála za novou kolekcí MOVE ME firmy PROFIL NÁBYTEK. Cílem bylo vyrobit funkční nábytek splňující vysoké estetické nároky firem, které se nebojí mnohosti variant a jejich kreativního uspořádání.PROFIL NÁBYTEK na loňském veletrhu FOR OFFICE poprvé prezentoval modulární nábytek založený na jednoduchých prověřených konstrukčních principech, jehož rafinovanost tkví ve variabilitě a možnosti nekonečného dobrodružství při navrhování různých interiérů. Tyto možnosti ocenila například firma SENIOR HOLDING, která vybavovala nové kanceláře v pražském paláci Astra nebo společnost MHA, která MOVE ME využila v nové půdní nástavbě administrativního centra v Humpolci.

Žádný prvek není v těchto kancelářích náhodou, základní délka 352,5 mm je ukryta ve všech produktech – stolech, policových boxech a paravánech, což dovoluje různé kombinace, vrstvení, skládání, seskupování, atd. Všechny produkty jsou navíc vyrobeny s ohledem na šetrnost k životnímu prostředí.I když byly produkty navrženy zejména pro kanceláře, stejně tak se ale hodí do domácností. Stoly, boxy i paravány lze různě skládat i jednoduše přestavět. Kolekce je proto vhodná pro velkoprostorové kanceláře s ohledem na limity kolektivních prostorů, které nenabízí dostatek soukromí ani možnosti pro individuální uspořádání pracovního místa. Díky modulárním boxům, které lze stavět vertikálně i horizontálně, lze prostor různě členit a vytvářet tak dělící stěny. Mobilní paravány a nástěnky jde zase snadno přemisťovat po stole, pověsit na zeď, zavěsit do prostoru, či položit na box a vytvořit z nich měkké podsedáky. Každý si tak vytvoří prostor podle sebe, aniž by narušil kompaktnost celku. Profil nábytek má své výrobní prostory výhradně jen v České republice a spolupracuje s českými dodavateli. K jednotlivým projektům přistupují individuálně, nábytek je vyráběn na míru, lze ho tak přizpůsobit konkrétnímu požadavku zákazníka.

Pro domácí kanceláře je vhodné použít boxy jako „kozy“, na které se položí pracovní deska. Boxy dosáhnou při vertikálním postavení či při položení jednoho boxu na druhý výšky 705 mm, což je po přidání desky o síle 20 mm ideální výška pracovního stolu.Z MOVE ME boxů a paravánů lze sestavit i předsíň, obývací pokoj, ložnici a dětský pokoj. Váha jednoho boxu z mdf desky je 5 kg, což dovoluje snadnou manipulaci. Pro dětské pokoje bylo navrženo bezpečností zajištění a propojení boxů při vytváření větších policových stěn.

Nejvýraznějším prvkem jsou kancelářské stoly. Konstrukce stolu umožňuje maximalizovat pracoviště až na čtyři typová pracovní místa o celkovém rozměru desky 2780x1600mm. Vytvořit lze i jednací či jednostranný pracovní stůl. Nosná konstrukce je navržena ze ocelového obdélníkového profilu, který je povrchově upraven na základní matnou barvu – bílá / antracit. Pracovní deska je v základním provedení ze stříkané MDF desky. Otvory pro elektrické kabely a elektrické zásuvky jsou zabudované v desce stolu, zakryty deskou (140 x 350) z překližky či z masivu, kterou lze mechanicky vyjmout pomocí vyfrézovaných otvorů po stranách a zapojit tak zařízení do zásuvek.

Nábytková kolekce vznikla ve spolupráci s designery ze studia Schwestern, s kterými spolupracují i při navrhování interiérů.

www.profil-nabytek.cz, info@profil-nabytek.czwww.schwestern.cz
0 komentářů
přidat komentář