Materiál SOLIDSTONE

Vložil
Tisková zpráva
04.10.2007 00:05
SolidStone je mimořádně mnohostranný a moderní materiál - „umělý kámen“ - s výbornými estetickými vlastnostmi. Při kombinaci praktických a užitných vlastností má SolidStone rozsáhlé možnosti aplikací.

Komerční interiéry:

 • banky – přepážky
 • hotely – recepce, sanitární příslušenství
 • restaurace – bary, stoly, obklady stěn
 • stravovací zařízení – výdejní pulty
 • nemocniční a laboratorní provozy – obklady operačních sálů, laboratorní pulty
 • letištní a nádražní haly – přepážky, recepce, info pulty, kiosky
 • atypická speciální pracoviště, atypické pracovní stoly

Domácnosti:

 • kuchyňské a pracovní desky včetně dřezů, obložení, parapetů
 • koupelnové pulty s umyvadly, obložení van a sprchových koutů
 • stolové desky, barové desky

Nábytkářský průmysl:

 • výplně šatnových a vestavěných skříní, policové systémy
 • desky na koupelnový nábytek
> Ukázky použití materiálu SOLIDSTONE

Vlastnosti materiálu SOLIDSTONE

Svým složením a vlastnostmi se SolidStone řadí mezi top materiály v povrchových aplikacích. SolidStone - Hanex je 100% Acrylic solid surface.

Jeho mimořádné přednosti :

 • Je teplý a příjemný na dotek.
 • Jednotlivé díly lze spojovat beze spár, za tepla i tvarovat. Tuto jedinečnou vlastnost využíváme při výrobě dřezů a umyvadel technologií termoforming, při tvarování obloukových recepčních či barových pultů proto je využitelný na běžné i atypické tvary.
 • Nabízí široký výběr produktových řad – SOLO, DUO, TRIO atd., přes 100 barevných odstínů a designů. Vývojové pracoviště dodavatele neustále sleduje moderní trendy a uvádí na trh novinky výroby. Pro sezonu podzim 2007, zima 2008 byla navržena nadstandardní řada Brian.
 • Ve srovnání s přírodním kamenem je pružnější, snadněji opracovatelný, má rovnoměrně rozloženou barvu i texturu v celém řezu.
 • Je odolný vůči bakteriím, plísním, mikroorganismům, skvrnám a chemikáliím.
 • Samozřejmostí je nehořlavost a kompaktní neporézní struktura odolná proti opotřebení.
 • Je způsobilý pro styk s potravinami.
 • Uživatelé oceňují snadnou údržbu běžnými mycími prostředky.
V rámci požadované lehkosti a hravosti moderních interiérů se dá kombinovat s jinými materiály v nekonečných řadách :
Sklo-SolidStone, Dřevo-SolidStone, Nerez-SolidStone, SolidStone-SolidStone, SolidStone-Technistone atd.

Příklad kombinace materiálů Technistone-SolidStone:

Příklad kombinace SolidStone – dřevo, keramika, sklo:


Příklad kombinace kompaktních materiálů – recepční pult ČEZ:


Záleží jen na Vás a Vaší fantazii, jak dokážete využít nejlepší poměr mezi cenou, neobyčejnými vlastnostmi kompaktního materiálu a možnostmi kombinací s ostaními materiály využívanými v interierech.

Zpracování a montáž SOLIDSTONE

 • SolidStone se opracovává obdobně jako dřevo. Výhodou je plné probarvení materiálu využívané především v náročnějších tvarech a snadné bezespáré spojování zaručující hlavně hygienu prostředí a estetickou náročnost.
 • Profily i rozměry je možné změnit podle dohody. Profily mohou být zhotoveny z jedné i z několika barev. Tloušťka desek je 1,2 mm nebo 6 mm, výška pohledové hrany je volitelná.
 • Tloušťka desek je 1,2 mm nebo 6 mm, výška pohledové hrany je volitelná.

Nabídka tvarovek - dřezy a umyvadla vyráběné technologií termoforming v barvě zvoleného materiálu SolidStone - Hanex

> Barevné dřezy tvarované technologií termoforming
> Barevná umyvadla tvarovaná technologií termoforming


O společnosti SINDAT

SINDAT, spol. s r. o. , mateřská společnost Sindat Group, byla založena v roce 1990 a své rozhodující podnikatelské aktivity koncentrovala do obchodu, poradenských a projektově inženýrských služeb. S nárůstem objemu tržeb v těchto rozhodujících aktivitách diversifikovala činnosti do samostatných společností, přičemž většinu z nich postupně ovládala prostřednictvím majoritních podílů. V letech 91 - 93 byly zahájeny akvizice do výrobně technologických společností. Začala tak vznikat průmyslová skupina s komerčním názvem Sindat Group. Aktivity byly směřovány do strategických oborů specializované chemie a textilu , finanční investice směřoval SINDAT do oblasti služeb. Od roku 1996 jsou společnosti ovládané Sindat s.r.o. konsolidovány. V průběhu 90tých let byla prakticky každý rok realizována alespoň jedna akvizice v uvedených skupinách aktivit. Zároveň společnost dosahovala vlivem přímých obchodů každoročních nárůstů svých tržeb . Na přelomu tisíciletí byla realizována strategická změna, která vedla k posílení aktivit mateřské společnosti SINDAT a ke vzniku synergických efektů z činnosti jak mateřské, tak dceřiných společností skupiny. Strategická změna rovněž znamenala vyšší míru investic do hlavních oblastí podnikání, včetně inženýrských služeb pro investiční výstavbu. Téměř všechny společnosti podnikající v Sindat Group jsou certifikovány podle normy ISO 9001/2000.

Do konsolidované skupiny Sindat Group patří průmyslově orientované výrobní podniky se strategickým zaměřením na finalizovanou chemii , stavební prvky a textilní speciality. Akvizice do oblasti finalizované chemie považuje SINDAT za strategické investice. Nosným programem Sindat Group ve skupině finalizované chemie je vývoj, výroba a prodej v oblasti umělého kamene na bázi polyesterových a akrylátových pryskyřic, pod značkami Technistone a SolidStone. Polyuretanová chemie a průmyslové nátěrové systémy, tmely a lepidla vytvářejí skupině podíl nejen na nezávislých trzích, ale jsou i podporou pro některé výrobky v Sindat Group – Technistone Light na bázi PUR desek, SolidStone Light, TechSet – jsou dalšími značkami podporující synergie ve skupině. SINDAT je rovněž exkluzivním českým nebo východoevropským distributorem celé řady výrobků např. Heubach, Hanex atd.

Moderním materiálem, který je stále více vyhledáván architekty, investory i konečnými spotřebiteli patří kompaktní kámen SolidStone – Hanex. Sindat, spol. s r.o. je jeho výhradním distributorem pro země Východní Evropy.


Bližší inormace o materiálu SolidStone - Hanex Vám poskytne paní Naďa Petrů na tel. 736 528 436.
Navštívit můžete showroom v sídle firmy Sindat spol. s r.o., Ukrajinská 1488/10, Praha 10.

> www.solidstone.cz

> stránka spol. Sindat v katalogu

0 komentářů
přidat komentář