Kreativní materiál pro architekty

Vložil
Pavlína Drbálková
27.10.2011 10:10
Střecha a zvlášť šikmá střecha je pro většinu architektů nezajímavá součást stavby, kterou musí přetrpět. V mnoha případech projeví architekt svojí invenci  návrhem komplikovaných tvarů nebo vložením vikýřů, a návrhem barvy, ale moc neřeší typ a design krytiny samotné. Je to škoda, že na většině šikmých střech se objevují stále stejné (levné) betonové tašky nevalných vlastností, vzhledu i životnosti, když existují technicky dokonalé alternativy, které v oblasti designu – (vzhledu) nabízejí mnohem kreativnější přístupy a řešení.


Ano, řeč je o lehkých ocelových taškách (ne o velkoformátových valcovaných krytinách!) s povrchovou úpravou s kamenným granulátem a nebo špičkovými matnými i lesklými laky.

V kvalitě zpracování, ale zejména v designové kreativitě je na špici mezi světovými výrobci česká firma Modern Roofing Systems se svými výrobky EVERTILE a EVERTILE COPPO nebo taškami EVERTECH G2 A EVERGLAZE. Technické řešení krytiny a také rozsáhlý systém doplňků a příslušenství umožňuje čisté, působivé a bezpečné řešení již od 10°sklonu.
Kdo není líný a seznámí se se všemi vlastnostmi těchto krytin, už nikdy nad nimi neohrne nos se slovy: “Nějaký plech ....” . Krytiny systému Evertile otevírají dveře krásným a ekonomickým řešením hlavně na rekonstrukcích a lehkých, případně velkorozponových konstrukcích.

Formátování tašek
Během montáže střechy je nutné část tašek zkracovat a upravovat pro různé detaily (např. nároží nebo úžlabí). Tašky je možní stříhat různými typy nůžek na plech. Nejvhodnější jsou nůžky pákové . Je možní použít i nůžky ruční nebo elektrické.Pákové nůžky, velkou i malou ohýbačku, kompresor, pistoli a turboschneider je možné u výrobce nebo u většiny prodejců zapůjčit nebo koupit. Použití montážního vybavení výrazně zrychluje a zkvalitnuje montáž.Krytina se příbíjí nerezovými hřeby přes spodní lem tašek do latí. Tašky se kladou od hřebene k okapu a je nutné zároveň s krytinou instalovat veškeré plánované doplňky a detaily. Nový typ hřebíků lze vyšroubovat a provést drobné úpravy a opravy. Šroubohřebíky jsou nerezové hřebíky, opatřené funkčním závitem a křížovou drážkou v hlavě. Je možné je přistřelit hřebíkovačem, ale v případě potřeby se dají vyšroubovat a připevněné prvky vyjmout nebo odstranit.Mnoho informací najdete na webu www.evertile.net . Naši technici vás rádi seznámí se všemi podrobnostmi, poradí, provedou proškolení. Stačí jediné....projevit zájem.
Budeme se těšit na spolupráci
0 komentářů
přidat komentář