5 tipů, jak neudělat chybu při výběru ocelové haly

Vložil
Tisková zpráva
19.02.2016 00:10

1. Konstrukce stavby

Volba materiálu, pro kostru stavby, do značné míry ovlivňuje celkové vlastnosti budovy. Samonosné haly, zhotovené za pomoci svařované konstrukce a nosníků profilu I, nabízejí pouze omezené rozpony. Pokud se chcete vyhnout nutnosti používat často podpěrné sloupy, zapřemýšlejte nad alternativními technologiemi. Jednou z nich je i takzvaný SIN-Nosník, který díky vlnité profilaci stojiny dokáže lépe rozkládat zatížení v konstrukci a dovoluje rozpětí, blížící se 40 metrům.

2. Zateplené / nezateplené stěny

Platí, že nezateplené haly jsou levnější pro výstavbu, ale nabízí horší komfort koncovému uživateli. Rozmyslete si, jak chcete halu využívat s tím, jak bude růst vaše podnikání. Dodatečné zateplení je vždy dražší, a proto řešte problematiku úniků tepla už při návrhu projektu. Pamatujte, že skladovací halu není potřeba zateplit tak, jako plášť haly výrobní, kde se pohybuje více zaměstnanců.

3. Plochá, nebo oblouková střecha?

Plochá střecha musí být navržena tak, aby byl dodržen správný spád vody, do okapů a odtokových žlabů. Plochou zateplenou střechu je navíc žádoucí zaizolovat pomocí folie z PVC. Pokud plánujete využívat i prostor pod střechou, přemýšlejte o střeše obloukové. Konstrukce samonosné obloukové střechy je velice lehká a dovoluje rozpětí až 20 m. Kombinací oblouků vedle sebe, lze zakrýt plochy prakticky neomezených rozměrů.

4. Detaily dotváří celek

Stěny, které jsou doplněné o prosvětlovací pásy, sice dodají více denního světla do prostoru, ale zároveň zvyšují tepelné ztráty objektu. To samé platí o střešních světlících. Na druhou stranu v provozech, kde je převážně denní režim, dokážeme jejich správným dimenzováním výrazně snížit náklady za osvětlení.
 

5. Prověřený dodavatel

Svěřte stavbu montovaného skladu nebo výrobní haly profesionálům, kteří mají prokazatelné reference. Nejlepší reklamou jsou stavby, které si můžete sami prohlédnout a porovnat výhody jednotlivých typů konstrukcí. Dodavatelem, který takové reference může nabídnout, je i společnost ZEMAN PEM, spol. s.r.o.
0 komentářů
přidat komentář