Udržitelnost / Sustainability

Doprovodný program výstavy [anastomosis] - propojené město

Zdroj
Centrum současného umění DOX
Vložil
Tisková zpráva
07. 03. 12. 10:30
Udržitelnost / Sustainability – 7. 3. 2012

18.00 hodin

Komentovaná prohlídka výstavy s vedoucími ateliéru Petrem Hájkem a Jaroslavem Hulínem a kurátorem výstavy Adamem Gebrianem.

19.00 hodin

Co dává smysl architektonickým projektům? Je to jejich schopnost přežít svou realizaci a přinést do určené lokality nový rozměr či dokonce život? 

Diskusní večer nad vybranými projekty výstavy [anastomosis] se studenty/autory a zástupci veřejné správy a soukromého sektoru se pokusí poodhalit, zda a jak by mohly být realizovány a zda by obstály z pohledu financování jejich provozu. V ČR se pro úvahy o životnosti a životě projektů po realizaci začal používat nehezký úřednický pojem udržitelnost / sustainability přinesený do investičních záměrů z legislativy EU. Debata by měla ozřejmit, jaké všechny problémy napadaly studenty při posuzování realističnosti projektů a jak celou věc vidí různí více či méně poučení lidé z venku. 

Diskusní večer je pořádán ve spolupráci s občanským sdružením Strategia.

Hosté večera: Arnošt Marks (Strategia o.s.), Nigel Bellignham (British Council), Jana Chvalkovská (IES, FSV UK), Vít Rakušan (starosta města Kolín), Antonín Dokoupil (vedoucí odboru investic a rozvoje města Litomyšle), Marek Kupsa (ředitel Odboru pro strategii a dotační politiku MK ČR), zástupce MMR ČR, Martin Gutzer (tajemník městského úřadu Podobořany) a zástupci městských samospráv a akademici.

Vstupné

komentovaná prohlídka výstavy: 60 Kč / 40 Kč studenti

diskusní večer: 60 Kč / 40 Kč studenti

společné vstupné (prohlídka i diskusní večer): 90 Kč / 60 Kč studenti

Doporučená rezervace na diskuzní večery: tereza@dox.cz
0 komentářů
přidat komentář

Související články