PechaKucha Night Ústí nad Labem #8

Bomby pecky slibuje ústecká PechaKucha Night v Hraničáři

Zdroj
PKNÚ
Vložil
Tisková zpráva
26.09.2013 14:55
Tři roky zavřené kino Hraničář ožije večerem inspirovaným z Japonska. V úterý 1. října od 19:00 hodin se na pódiu v rychlém sledu vystřídá devět českých osobností a umělců při dalším setkání PechaKucha Night - Umění, design, architektura a život ve formátu 20x20.
Na čem pracuje skladatel a výtvarník Vladimír Franz, jak vidí Kafkův Zámek ilustrátor Aloise Nebela Jaromír 99 anebo třeba jak se zrodil projekt piana v ulicích Ondřeje Kobzy? Na PechaKucha Night v Ústí nad Labem představí své projekty také ředitelka Ceny Jindřicha Chalupeckého Lenka Lindaurová, designér Jan Čapek, fotograf Tomáš Tesař, herečka a muzikantka Johana Švarcová, novinář a šéf kulturní redakce ČT Petr Vizina a také ústecký archivář Petr Karlíček. Na prezentaci svého aktuálního projektu mají umělci ve formátu PechaKucha přitom jen dvacet obrázků a na každý dvacet sekund.
Ústecká PechaKucha se koná již po osmé, poprvé však v kině Hraničář. To ožívá po více než třech letech od svého uzavření. „Unikátní prostory kina mají úžasnou atmosféru a my bychom je rádi aspoň jedním večerem probudili k životu. Zároveň chceme návštěvníkům dát šanci vyjádřit se v anketě, jak oni vidí budoucnost Hraničáře. Pronajímatel kina nám už jednou vyšel vstříc, třeba se nám podaří na to navázat,“ říká jeden z organizátorů večera Tomáš Petermann ze sdružení Kompot.
Koncept PechaKucha Night vznikl v roce 2003 v Tokiu jako nápad architektonického studia Dytham Klein Architecture, které chtělo dát prostor talentům pro prezentaci svých prací. Setkání mělo velký ohlas a od té doby se formát 20x20 rozšířil do okolo 700 měst po celém světě. V České republice se koná například v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Znojmě nebo v Ústí nad Labem.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články