Pecha Kucha Night Prague vol. 10

Zdroj
PKNP
Vložil
Tisková zpráva
03.11.2008 10:40
Desátá Pecha Kucha Night Prague proběhne 18. listopadu 2008 od 20.20 hodin v kině Aero, Biskupcova 31, Praha 3

Vystoupí:
Lukáš Fišárek a Marek Cimbálník (Oficina)
Adam Gebrian
Jiří Grus
Jerry a Anna Kozovi
Martin Matiska a Petr Uhlík (atelier-um)
Tomáš Pejpek a Szymon Rozwalka
Daniel Pitín
Stanley Povoda – Robotman
Tomáš Prokůpek
Štěpánka Stein a Salim Issa
Pavel Šimek (Florart)
Aleksandra Vajd a Hynek Alt
Yvette Vašourková (MOBA)

Partner PKNP v roce 2008: Autodesk
Projekt podpořily: BOOM TISK, Nadace české architektury
Hlavní mediální partner projektu pro rok 2008: Reflex
Mediální partneři projektu v roce 2008: Era 21, RADIO 1 91,9 FM

Lukáš Fišárek a Marek Cimbálník (OFICINA)
Studio založili po několikaleté spolupráci na projektech spojující grafický design, filmové a postprodukční technologie. Studio nabízí komplexní služby v oblasti graphic a motion designu. Pro realizaci projektů využívá spřátelené české autory, hudebníky a postprodukční studia. Mezi jejich práce redesign ČT2, ČT4, ČT24, design Z1 zpravodajská televize, pracují pro společnosti Qubus design, UP závody, mminterier, Pirsc Porcelain, V.N. jewellery, Avion postproduction, Mirage postproduction, Eallin films, Pražský divadelní festival německého jazyka, aktuálně Nova sport.
www.ofcn.cz

Adam Gebrian
Vystudoval FA v Liberci (2006) a díky Fulbrigtovu stipendiu také postgraduální program SCI-FI na Southern California Institute for Architecture (SCI-Arc) v Los Angeles (2008). Žil, studoval a pracoval v Amsterdamu, Rotterdamu, Praze, Paříži, Londýně a v Los Angeles.
www.archit.cz/adam

Jiří Grus
Absolvoval Výtvarnou školu Václava Hollara a Akademii výtvarných umění v Praze - ateliér klasických malířských technik u prof. Zdeňka Berana. V současné době působí jako malíř a ilustrátor na volné noze. Komiksově debutoval už v roce 1991 v časopise Bublinky, od roku 1999 se jeho komiksy pravidelně objevují v řadě domácích i zahraničních titulů – v magazínech AARGH!, Crew, Pot, Zkrat, Živel, Comix, 9 a Heavy Metal. V letech 2000 a 2001 obdržel českou cenu pro nejlepšího komiksového kreslíře a ve stejné době získal i tři ocenění na Mezinárodním festivalu komiksu v polské Lodži. V roce 2006 vydal ve spolupráci se Štěpánem Kopřivou první samostatné album nazvané Nitro těžkne glycerinem, které vyšlo v ČR, Španělsku, Itálii a Nizozemí. V současné době intenzivně pracuje na vlastní autorské sérii Voleman. Souběžně mu vycházejí samostatné jednostránkové Volemanovy příhody v sobotním příloze deníku Deník.

Jerry a Anna Kozovi
Na začátku nejnovějšího projektu autorské a partnerské dvojice byl jejich malý synek Alfík. Nechtěli, aby byl zavalen drahými, nevkusnými plastovými hračkami na jedno použití. Pečlivost, s jakou vše prozkoumává, si zasluhovala vytříbenější objekty. A tak se rozhodli navrhnout pro Alfíka jeho vlastní  hračky. Hračky, které budou „stárnout" s ním. Takové, které všem přirostou k srdci a předávají se z pokolení na pokolení. Tak jako staré dobré dětské thonetky, na kterých sedávali už naši prarodiče.

Martin Matiska a Petr Uhlík (atelier-um)
Architektonickou kancelář založili v roce 2001. Stalo se tak po dlouhodobé spolupráci a po absolutoriu Akademie výtvarných umění (Uhlík), respektive po ukončení svých praktikantských angažmá v předních českých atelierech. Činnost ateliéru se soustřeďovala na individuální přístup k zakázkám i klientům. Se snahou o to, aby rozumná řešení s sebou zároveň nesla i půvab a vzlet. Přirozeným vývojem věcí a tohoto vztahu k práci je současné osamostatnění zakladatelů a založení dvou nezávislých ateliérů.
www.atelierum.cz

Tomáš Pejpek a Szymon Rozwałka
Absolventi FA ČVUT v Praze (Pejpek) a FA TU Štětín (Rozwałka). Setkali se koncem 90. let v olomouckém ateliéru Polách&Fabián. Od roku 2004 trvale spolupracují v olomouckém ateliéru na českých i polských projektech. Szymon Rozwałka je zároveň spolumajitelem Štětínského ateliéru C+HO_aR. V roce 2007 spolu získali první místo v soutěži na školu ve Srebrnej Górze, v roce 2008 Grand Prix za projekt přestavby sila v Olomouci (cena v kategorii Rodinný dům).
www.cplushoar.com

Daniel Pitín
Absolvent pražské AVU. Studoval v ateliérech klasických malířských technik a konceptuální tvorby. Od roku 2004 se věnuje převážně malbě a vystavuje doma i v zahraničí (např. The Lost Architect, Berlin, 2008, Painter on the stage, Antverpy, 2007, Resseting, Praha, 2007, Adaptation II, Vídeň, 2006 ad.). Jeho malířská tvorba je ovlivněna zejména filmem a městskou architekturou. „Filmové záběry během procesu práce zbavuji jejich původních kontextů a z toho, co zbyde, vytvářím nové situace.“

Stanley Povoda–Robotman
Narodil se v Příbrami. V padesátých letech emigroval. Žil v Itálii, Francii, Kanadě, Spojených státech... V současnosti bydlí v Čechách, v Praze. Po celou tu dobu se živil elektronikou. Prvního robota sestrojil ve svých čtrnácti letech. 

Tomáš Prokůpek
Absolvoval Fakultu architektury VUT v Brně a působí jako zástupce šéfredaktora časopisu Era 21. Současně je zakládajícím členem občanského sdružení Analphabet Books, jež usiluje o propagaci komiksu, a editorem komiksové revue AARGH! Jako komiksový autor obdržel několik cen (cena pro nejlepšího českého scénáristu za rok 2002, cena pro nejlepší alternativní komiks na Mezinárodním salonu mladého komiksu v Bělehradě 2003, první cena na Mezinárodním festivalu komiksu v Lodži 2008). Je kurátorem výstavy Generace nula, která představuje nejmladší autorskou vlnu domácího komiksu a v současnosti putuje po Českých centrech. Jeho texty věnované historii a současnosti českého komiksu se objevily v řadě tuzemských i zahraničních periodik (International Journal of Comic Art, Zeszyty komiksowe).
www.analphabetbooks.com

Štěpánka Stein a Salim Issa
Autorská dvojice žijící a pracující v České republice. Zaměřují se na subjektivní dokument a módní fotografii stejně jako na zachycení práce českých designérů a architektů. V minulosti realizovali konceptuální série (Beauty Fashion, Mimolimit, Space Cowboys), v roce 2005  dokončili projekt pro grant Hlavního města Prahy na téma Karlín. Jejich práce vybralo renomované německé nakladatelství Taschen pro publikaci nazvanou Best Portfolios (2005). V roce 2006 vydali první publikaci Národní divadlo, sérii portrétů zachycujících atmosféru první české scény. V roce 2007 realizovali projekt pro banku Unicredit pro prezentaci na Benátském bienále. V roce 2008 autorská dvojice dokončila projekt Little Hanoi, výstavu s námětem zaměřeným na vietnamskou komunitu.

Pavel Šimek (Florart)
Ateliér Florart založil v roce 1991 Pavel Šimek jako pracoviště zaměřené výhradně na oblast zahradní a krajinářské architektury. Postupně prošlo ateliérem několik desítek mladých krajinářských architektů – nejdéle se na této nelehké pouti zdrželi současní stálí členové Zdenka Rudolfová a Martin Kovář. Společně se pokoušíme porozumět a pomoci lidem, kteří obklopeni divočinou touží po zahradě …
www.florart.cz


Aleksandra Vajd a Hynek Alt
Umělci, fotografové, pedagogové. Oba jsou absolventy katedry fotografie FAMU v Praze a postgraduálního programu na Fine Art Department State University of New York (díky Fulbrightově stipendiu, které získali v roce 2004). V současné době vedou ateliér fotografie na VŠUP v Praze. Ve své tvorbě se soustřeďují na konceptuální přístupy ve fotografii a videu. Věnují se fotografii jako médiu (projekt ManWomanUnfinished) a často i jako tématu svých prací (projekt Documentation, Fotograf). Mj. byli v roce 2006 finalisty Ceny skupiny OHO, Slovinsko, ve stejném roce byli nominováni na  Deutsche Boerse Photographic Award, Londýn, Velká Británie. Jsou členy redakce časopisu Fotograf a zakládajícími členy o. s. Format1.
www.altvajd.com, www.manwomanunfinsihed.com

Yvette Vašourková (MOBA)
Absolventka Fakulty architektury ČVUT (2001) a postgraduálního studia na Berlage Institutu v Rottredamu (2005 -2007). Spolu s Igorem Kovačevićem založila architektonický atelier, dnes platforma MOBA. Je  spoluzakladatelkou Centra pro středoevropskou architekturu. Je členkou redakční rady časopisu ERA 21 a od roku 2007 vede ateliér prvního ročníku na FA ČVUT v Praze.
www.moba.name
0 komentářů
přidat komentář

Související články