Pecha Kucha Night Plzeň: Volume 6

Zdroj
Hana Čekanová, PechaKucha Night Plzeň
Vložil
Tisková zpráva
18.09.2013 10:15
Již po šesté bude Plzeň hostit světově oblíbený formát inspirativních večerů PechaKucha Night. Na jednom místě se sejde deset zajímavých osobností, které širokému publiku představí své projekty, práci či nápady. To vše ve stanoveném formátu 20 x 20, tedy 20 vteřin na každý z 20 snímků prezentace.

Plzeňská PechaKucha je specifická tím, že si pečlivě vybírá místa, na kterých se koná. „Vždy jsou to místa, která nejsou běžně přístupná veřejnosti,“ vysvětluje hlavní šéfka projektu architektka Jitka Jirásková. „Takto se nám alespoň na jeden večer podařilo zpřístupnit Městské lázně, Sokolovnu nebo kino Elektra,“ dodává.

Šestý večer se odehraje již 20. září od 20:20 v prostorách plzeňské Papírny. Lístky budou v prodeji na místě od 19 hodin.

„Tentokráte vystoupí například úspěšní designéři Jan Plecháč a Henry Wielgus, nejlepší medailér světa Otakar Dušek nebo architekt Antonín Novák / D.R.N.H. Dále zástupci projektu Cinema Royal, kteří připravují tajemné projekce známých filmů, které jsou vždy tak trochu bojovkou. Dále Družstvo kreativců Skleník nebo partyzánský zahradník Vojen Smíšek, který se věnuje guerilla gardeningu a zvelebuje veřejnou zeleň nebo,” vypočítává Jitka Jirásková.

Předchozích večerů se zúčastnila například fotografka Bet Orten, která v minulém roce získala Cenu Czech Grand Design, videoartista Marek Ther, který získal cenu Jindřicha Chalupeckého, kontroverzní skupina Ztohoven, designéři z Concern Design Studio, Matěj Petránek a jeho Prazelenina a další.

Společný cíl s EHMK Plzeň 2015
V Plzni probíhá akce za podpory Evropského hlavního města kultury. „Líbí se nám nápad organizátorů PechaKucha Night Plzeň probouzet místa, která kdysi bývala součástí běžného života Plzeňanů, ale nyní se nacházející spíš na okraji veřejného zájmu. Hledání takových prostor a jejich využití pro kulturu je společným zájmem sdružení k světu. a Plzně 2015.  Kromě toho jsme rádi, že v rámci této noci představí náš kolega Ondřej Kašpárek jeden z našich stěžejních projektů, crowdfundingovou platformu Everfund. Stejně jako PechaKucha Night podporuje talenty tím, že jim dává prostor pro prezentaci, náš Everfund jim dá i možnost získat finance na svůj projekt. Program Plzně 2015 se představí i díky projektu Cinema Royal, se kterým jsme navázali spolupráci a chceme ho brzy přivézt i do Plzně,“ naznačuje ředitel projektu Evropské hlavní město kultury 2015 Jiří Sulženko.    

CrossCafe – místo pro růst nápadů

„Společnost CrossCafe se po celou dobu své působnosti snaží podporovat lidi, kteří něco vytvářejí, zkoušejí nebo se zabývají něčím zajímavým. Už samotné kavárny CrossCafe jsou navržené tak, aby návštěvníkovi poskytly svobodný prostor, kde se může věnovat, čemu chce. Je zde k dispozici wi-fi a nechodí zde číšník. Host zde není rušen a posedí si, jak dlouho chce. Přitom mohou vzniknout nejrůznější nápady nebo výtvory,“ vysvětluje marketingový manažer CrossCafe Petr Juppa. „Projekt PechaKucha Night nám přijde skvělou možností, jak se o své nápady, které částečně mohly vzniknout i v kavárnách CrossCafe, podělit s ostatními lidmi. Fandíme odvážným lidem s vlastními nápady nebo projekty, které jsou ochotni realizovat. Kavárny CrossCafe chtějí být aktivním partnerem kulturní a občanské společnosti v místech, kde působí. Projektu PechaKucha poskytujeme především komunikaci akce spojenou s oslovením našich zákazníků. Pevně věříme, že se tímto podaří rozšířit informace o zajímavém večeru a možnosti prezentace vlastních myšlenek či nápadů,” dodává Petr Juppa.

Formát PechaKucha Night vznikl na začátku roku 2003 v Tokiu. První s ním přišli architekti Astrid Klein a Mark Dytham. Dnes se PechaKucha Night koná v 866 městech po celém světě.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články