Pecha Kucha Night Ostrava: Volume 6

Zdroj
PKNO
Vložil
Tisková zpráva
04.12.2011 00:05
Organizátoři PechaKucha Nights, večerů plných designu, architektury a jiných uměleckých oborů, dnes oficiálně představili místo konání již šestého pokračování jedné z nejzajímavějších ostravských kulturních akcí. Po Domu umění, hudebním klubu Fabrik a dolech Hlubina a Michal se PechaKucha Night 
v sobotu 17. prosince přesouvá do nejvýznamější architektonické domény celého města – Nové radnice.

„Místo konání naší šesté PechaKucha Night je pro nás splněným snem a potvrzením toho, že celá akce zaujímá na ostravské kulturní scéně vyjímečné postavení. Dík patří kromě zástupců města hlavně našim úžasným fanouškům, jejich nadšení stojí za úspěchem celého projektu.“ Vyjadřuje své pocity Klára Žilová, členka organizačního týmu.

O fanoušky nemají večery, kde se představují přední osobnosti nejen českého designu a architektury, rozhodně nouzi. Všech pět proběhlých pokračování bylo beznadějně naplněno, na Nové radnici tomu nebude nejspíš jinak. „Daní za jedno z nejexkluzivnějších míst v Ostravě je bohužel omezená kapacita. Do samotného sálu se vejde přesně 230 lidí, dalších 70 může prezentace sledovat živě na obrazovkách umístěných ve foyer.“ vysvětluje Žilová.

Čí prezentace ve formátu 20x20 budou moci účastníci vidět, není zatím známo. Organizátoři však slibují pestrý mix různých oborů, od fotografie přes kulturní dění až po grafický design. Prostor dostanou jak ocenění umělci, tak studenti. Jediným kritériem dramaturgického výběru je inspirativnost prezentací, schopnost prezentujících účastníky zaujmout, pobavit, nadchnout a rozšířit jim obzory.

Akce se koná 17. prosince od 18:00 hodin v Nové radnici v Sále zastupitelstva. Lístky jsou znovu bezplatné, k sehnání budou od 7. prosince v Infocentru ve věži Nové radnice. Informace o samotné akci, o hostech i fotografie z minulých PechaKucha Nights se dají nalézt na facebookových stránkách akce nebo na oficiálních webových stránkách.
0 komentářů
přidat komentář

Související články