1 komentář
Uvedení na pravou míru
Lutero
| 25.02.21 08:06
Omlouvám se, že jsem takový hnidopich, ale byl bych rád, aby se pak nerozjela nějaká kampaň dezinformací. Takže, Varso tower není nejvyšším mrakodrapem v EU a jak to? To je jednoduché. Výška mrakodrapů se oficiálně stanovuje podle výšky střechy, kdyby někdo na třípatrový domek namontoval 400 m anténu, asi bychom domek tež nepovažovali za mrakodrap, že ne. Takže Varso tower má bez antény a tedy skutečně 230 m. Stejně jako newyorkský One World Tower nemá oněch oficiálních 540 m, ale bez antény skutečných 417 m po střechu. V NYC jim to úřady povolili uvádět oficiální výšku i s anténou, protože to číslo je nějakým způsobem sympolické a původně tolik budova měla skutečně měřit, ale my mrakologové víme, že má 417 m. Takže nejvyšší mrakodrap v EU stojí ve Frankfurtu, jmenuje se Commerzbank Tower, měří po střechu 259 m (s anténou 300), jelikož vyšší londýnský Střep (The Shard) s výškou cca. 310 m již, jak víme, nestojí na půdě EU.. Tak doufám, že to nevyznělo až tak poučujícně, prostě máme rádi fakta, ne emoce..
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.