Vložil
ČTK
20.09.2019 09:00
Praha


zpět na článek
2 komentáře
Letná Stalina nepotřebuje
Vích
| 20.09.19 04:32
Já bych byl nejraději, kdyby Stalin z Prahy úplně zmizel a nahoře na Letné byl park s vyhlídkou a kavárnami, jak už ostatně je. Na úrovni Čechova mostu přímo z nábřeží v ose Pařížské by byl super vchod do podzemní Národní knihovny, která by byla jako poklad paměti uložená pod Letnou a přístupná od škol na Starém Městě. Muzeum totality bych raději pojmenoval Muzeum boje za svobodu nebo Muzeum Jana Palacha, které by bylo symbolicky poblíž místa, kde se upálil, nejlépe na střeše Národního muzea.
Zajimave
Dr.Lusciniol
| 22.09.19 02:50
Kde pane kolego zde ty napady berete? Ja take, jiz od toho nestastneho "knihovna" jsem byl toho nazoru pouziti toto misto (cesky "lokalitu") pro ucel Narodni knihovny, ale coby velkeho valce, vbudovaneho do svahu plane na ose Parizske tridy. Pripominalo by mi to Andelsky hrad v Rime, s Hradcanama coby sv. Petr ve Vatikanu a Tiberou plynouci opacnym smerem.
V urovni plane bych pak na strese knihovny umistil zminene museum, ktere by mohlo zvat ke vstupu, svym prucelim obracenem na plan samu a v jeji urovni. Vyska muzea by nepresahovala vysku byvaleho pomniku, jez jsem jako predmet samy (ne samo jeho zoosobneni !) povazoval za vcelku prijatelny, ne li i zdarily, v pohledu od "Molochova", na panorama mesta.
Samozrejmne, ze na pruceli knihovny, zcela urcite by musel byti vytah, mezi urovni mostu a plane, nabizejici uchvatny pohled na to co je nam vse tak drahe. A od turistu (dospelym nevlastnice obcanskeho prukazu) bych tu jizdu spocital !
I to prejmenovani, na pamatku Jana Palacha, prijimam, nebot hledat vhodny prostor kolem sv. Vaclava vidim zcela nemozny.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.