8 komentářů
Ombudsman
Vích
| 12.05.21 09:26
Díky NPÚ za to, že nezůstal mlčet. Že je 200m dlouhá stavba Penty z měřítka Nového Města, je vidět na první pohled. Rovněž díky ombudsmanovi, že trvá na svém zjištění, že byla veřejnost neoprávněně vyloučena z řízení. Tady stručná citace: "Stavební úřad a Magistrát hlavního města Prahy pochybily tím, že záměr předložený do územního řízení vyhodnotily jako jiný záměr než ten, který byl posouzený v procesu EIA, a nevyžadovaly tudíž stanovisko EIA jako podklad pro územní rozhodnutí. Stavební úřad pochybil tím, že se nedostatečně zabýval určením okruhu účastníků územního řízení. Okruh účastníků řízení uvedený v odůvodnění rozhodnutí nekoresponduje s rozdělovníkem, čímž vznikají pochybnosti o tom, s kým stavební úřad jako s účastníkem řízení opravdu jednal. Zprávu zasílám starostovi městské části Praha 1 a řediteli Magistrátu hlavního města Prahy a podle §18 odst. 1 zákona o veřejném ochránci práv žádám, aby se ve lhůtě 30 dnů od jejího doručení vyjádřili ke zjištěným pochybením a informovali mě o přijatých opatřeních k nápravě. Zpráva shrnuje moje dosavadní poznatky, které mohou být podkladem pro závěrečné stanovisko podle §18 odst. 2 zákona o veřejném ochránci práv. O svých zjištěních a závěrech informuji rovněž spolek Arnika – Centrum pro podporu občanů, který mi zaslal řadu písemností k danému případu a průběžně mě informoval o vývoji povolování předmětné stavby. Brno 7. dubna2021"
https://arnika.org/soubory/CEPO/Masarycka_ombudsman/MN-Ombud sman-zprava.pdf
Byl bych hrozne rád ...
Mirko Baum
| 13.05.21 09:24
... kdyby mi ten "pozitivní vliv na lokalitu" nekdo vysvetlil. Nevylucuji ale, ze moje bezradnost je zalozena na faktu , ze mi muj vek znemoznil studovat ve "studiu" Zaha Hadid. Praha, kterou uz po nekolik desetiletí pokládám za jakousi "milenku na scestí", dostane to co si zaslouzí. Mirko Baum
Mirko Bau
úroveň návrhu
Gabriela Bučková
| 13.05.21 12:23
To je tak, když se k projektování dostane jakési ......................... , co neumí, a chce se předvádět.
Vich
Tomáš
| 13.05.21 01:41
Tedy Vy jste pane neskutečný hňup. Jste zakomplexovaný člověk, který se rozhodl bránit rozvoji Prahy a zřejmě nemá nic jiného na práci. Zřejmě necestujete po světě a jste uzavřený ve své bublině. Masaryčka je nádherný moderní projekt s úžasně nápaditým provedením. Moc se těšíme až dostaví a celá lokalita úžasně prokoukne. Zaha a její studio jsou prostě bohové ❤️ Je to pocta mít jejich stavbu ve městě. Zajímalo by mne co jste za člověka a co jste v životě dokázal Vy. Díky Vám podobným se pouze brzdí vývoj Prahy 21.století. Naštěstí zmůžete leda velký prd.
Rozvoj Prahy?
Martin Hurin
| 14.05.21 09:43
Rozvoj Prahy? Ten ať klidně probíhá, ale nesmí ohrožovat pražskou památkovou rezervaci. Což se stalo. Tady vzniknou nečleněné stametrové objekty dvojnásobné výše než jsou okolní činžovní domy. Hlavní objekt bude vysoký téměř jako Prašná brána při čtyřnásobném objemu. Zcela se změní měřítko nejen v bezprostředním okolí, ale především ve všech panoramatických pohledech. To je oč tu běží! Jinak je úplně jedno kdo tuhle mezinárodní architekturu, která by mohla stát kdekoliv na světě a nepoznáte to, postaví. Z tohoto hlediska je to naprosto barbarský projekt. Ale bohužel moc kapitálu je tak obrovská, že to nejspíše nikdo neměl šanci zastavit už na počátku, natož nyní. A co to přinese Pražanům? Vlastně nic. Nádraží zůstane, lidé se budou procházet po betonové střeše nad kolejemi, které developer říká park, zmizí pohled na Vítkov z ulic V Celnici a Na Florenci, kanceláře obsadí nadnárodní korporace, výhledy na krasné činžovní domy v Hybernské ulici zastíní betonový hotel, při příjezdu vlakem už neuvidíte na Pražský hrad ani věže Starého Města a v dálkových pohledech mezi subtilními gotickými a barokními věžemi převáží mohutné bloky ze skla a oceli. Zmizí značný kus identity města. Co víc si starobylá Praha, památka Unesco může přát.
Martin Hurin
Raval
| 14.05.21 10:26
Děkuji. K tomu není co dodat. Snad jen to, že nemusí Praha mít stavby od všech létajících architektů, nemusela mít ani tuto, Penta už danému místu ublížila Florentinem dost. byť tam byla architekt domácí, jistě. Na ničení města si stačíme z vlastních zdrojů.
ad 13.05.21 01:41
Gabriela Bučková
| 14.05.21 11:32
Osoba jménem "Tomáš" - je opravdu nutné předvádět zde svou pochybnou úroveň ?!!? Odhaduji jej na hodně mladého a ambiciózního takyarchitekta, betonáře, ...
Podpora
Luigi
| 18.06.21 01:49
Považuju za nutné se zastat Tomáše a vyjádřit nadšení, že se od doby Obecního domu v Praze opět staví něco významného, ikonického, z mého čistě subjektivního pohledu hezkého a zároveň bez diskuse přínosného pro zkulturnění tamního veřejného prostoru. Chvála za to, Tomáši drž se, a těšme se na výsledek..
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.