Zdroj
Vlastimil Vyplel
Vložil
ČTK
10.06.2021 16:05
Ostrava


zpět na článek
5 komentářů
málo, hodně málo
Jaroslava Honlová
| 10.06.21 07:02
Jenom čtyři sta? A není to málo?
Co tak pro začátek 1400???
A pozor!
Uvědomte si, prosím, že nové úředníky dělají nové, další a další zbytečné zákony. Chyba je v nadbytečném množství zákonů, mnohdy špatných popletených, neprovázaných s ostatními.
Prosím, jestli to tu čte nějaký právník, ať nám čtenářům zde napíše kolik
bylo platných zákonů za první republiky třeba k 31. 12. 1934 a kolik
platných zákonů má poloviční Česká republika k 31. 12. 2020. předem děkuji.
Che!...
šakal
| 10.06.21 10:52
... No, na počet zákonů Vám to neřeknu, ale na "běžné metry" jo. Představte si prosklenou knihovničku asi s pěti policemi. Nebýt uvnitř knížky, mohl by to být takový ten typický gláskostn na rodinný porcelán.

Zákony platné za první republiky (včetně převzatého trestního řádu z časů Rakousko-Uherska) se vejdou nnecelou jednu poličku. Zákony přidané během doby více než čtyřicetiletého trvání komunistické nadvlády, kdy se režim opravdu snažil, aby "starý svět byl z kořene vyvrácen", přidal asi jeden a půl poličky navíc. (To mimochodem ukazuje, jak velikých společenských změn můžete dosáhnout skrze celkem nerozsáhlé úpravy zákonodárství.)
No... a zbytek do délky těch pěti polic vyplňují zákonné normy pouze zhruba od roku 1989 do přelomu tisíciletí. Pak jsem ztatil přehled. (Což opět poněkud paradoxně dokládá, že ani zběsilé legislativní úsilí našich současných zákonodárců není s to změnit k lepšímu prakticky nic.)
To nechceš!
Vích
| 11.06.21 01:39
Nejvyšší stavební úřad je systémově nové ministerstvo stavebnictví, které nebude podléhat ministerstvu místního rozvoje, vnitra, kultury, životního prostředí, dopravy, to nechceš!
lhůty
betonář
| 11.06.21 08:19
"Zároveň se vám nikdy nestane, že nestihne stavební úřad vůči vám jako stavebníkovi lhůty" - docela by mě zajímalo, jaké lhůty má paní ministryně na mysli. Územní řízení žádné lhůty přece nemá.
Pozitivní změna navzdory budoucímu Pirátostánu
Josef Brofský
| 11.06.21 04:58
Nebude to dokonalé, ale je to první krok správným směrem. Chápu rozhořčení starostů, kteří ztratí možnost ovlivňovat a manipulovat rozhodnutí svých stavebních úřadů, ale pro nás všechny ostatní je to pozitivní vývoj.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.