Zdroj
Národní památkový ústav
Vložil
Tisková zpráva
29.09.2020 20:50
Praha

Karlín

Petr Hájek
Petr Hájek Architekti


zpět na článek
6 komentářů
Další barák s koulema
Vích
| 02.10.20 09:04
To se bude líbit Karlu Doleželovi. Je to jakoby top SEFO z oka vypadlo, i tím přímým zadáním bez soutěže i tím nabubřelým sarkofagem, co připomíná nohu v sádře. Hájek se Šépkou se nezapřou, že měli společný ateliér. Já si jen neodpustím podotknout, že to je architektura bez tváře, protože bez vize a bez srdce, protože bez měřítka a charakteru.
...
Ondra
| 08.10.20 01:44
Myslím, že absence diskuze nad tímto návrhem - přestože se jedná o významnou zákazku s kulturním účelem, jednu z mála za mnoho posledních let u nás - hovoří za vše. Je to úlet. Není to dokonce ani šokující, skandální, nebo ohyzdné. Je to pouze naprosto bezduché. Stavba, která je schopná vyvolat v nejlepším případě tak akorát depresi z další promarněné příležitosti (a z těžké rány jedinečné historické památce).
proc?
arch
| 09.10.20 09:14
pokud pominu kvalitu pristavby (a uz ponekolikate vyvareny ten stejny koncept)... proc dostavujeme barak, ktery je tak obrovsky, ze nevime co s nim? Statni instituce si to prehazujou mezi sebou jak horkej brambor a nikdo to nechce, protoze pro to nemaj vyuziti
Jak to?
Josef Brofský
| 09.10.20 09:52
Opravdu se nenajde nikdo, kdo by podal trestní oznámení?
Protože
neverhood
| 10.10.20 10:28
...blbost není trestný čin. Jinak by si někteří autoři příspěvků podobný postup určitě zasloužili.
Péče a hospodaření
Vích
| 10.10.20 05:37
V dobré víře to myslím NPÚ nečiní, jak z hlediska památkové péče o zachování Invalidovny, tak z hlediska zadávání veřejných zakázek to kouskování nadlimitní zakázky na podlimitní v pořádku není.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.