8 komentářů
důležitost
Petr Fišer
| 14.10.21 09:47
Kéž už v Ostravě mají vše opravené, nové a neví, co s penězmi.
To pak je správný čas na stavbu tohoto tolik nutného a potřebného koncertního veledíla za pouhých 2,6 mld Kč.
Trefný příspěvek...
Aleš
| 15.10.21 08:32
Centrum a bezprostřední okolí samá ruina, rozpadající se chodníky, dlažba bezprostředně ohrožující chodce na životě, 75 let po konci světové války stále ještě nezacelené díry po bombardování... A kdo si myslí, že ta hala koncertní opravdu bude státi, je přinejmenším hodně naivní !!!
nádhera
Tomáš Hájek
| 15.10.21 01:25
Stavba je to krásná a moc se těším! Konečně budu mít důvod jet do Ostravy. Krása!
kolik na provoz té nádhery?
Karel Krézl
| 15.10.21 08:48
Kolik korun se plánuje na každoroční provoz (hlavně asi na vytápění)?
Kolik si vydělají peněz ostravští filharmonici na vstupném?
.
Luigi
| 17.10.21 10:20
Lidé, kteří se zacyklili v představě, že města po celém světě čekají s výstavbou ikonických dominant až do chvíle, kdy je zalátána poslední díra na chodníku v Dubině, jsou jistě Bohem obdaření jedinci, kterým by měli architekti naslouchat.. Nestavme prosím nic, co není potřeba alespoň pro 89% populace města, a dokud není natřený poslední trolejbus..!!
Moby-Dick
Vích
| 17.10.21 11:25
Investice do kultury a do vzdělání jsou nejlépe návratné investice a speciálně pro Ostravu může být nová hala tím správným motorem hrdosti a identity. Je mi smutno, když čtu komentáře, které stavbu považují za zbytečnou.
Je zajímavé, že se tu na AW od roku 2019 nevede žádná debata o architektuře haly samotné. Mně se líbí a chápu ji ze strany parku, ale vzájemný konfrontační vztah s Fragnerovo Domem kultury mi nepřijde šťastný. Móda posledních dvaceti let, že domy vypadají jako prázdné futrály a nemají přirozenou tektoniku a rytmus a působí solitérně egoisticky, je nemilá. Nečtu žádné tvarosloví, interiery jsou celkem nuda. Vlastně mi uniká důvod, proč hala nestojí vedle nebo naproti Domu kultury a dělá zde takový prostocvik? Ze srovnání tohoto Moby-Dicka s chobotnicí, mi Kaplický vychází jako poetičtější. Věřím ale, že koncerty v břiše velryby budou vítaným oživením ostravského kulturního a společenského života. Tři miliardy nebudou myslím stačit.
zbytečná a hnusná
Petr Fišer
| 18.10.21 11:06
Ano pane Víchu, potvrdil jste, že navržená nová hala je nejen zbytečná, ale také hnusná a odpuzující. Za takovou fidlárnu nebude nakonec stačit ani miliard pět.
Děkuji za ohodnocení.
Re zbytečná a hnusná
Vích
| 19.10.21 08:38
Tento apriorní odpor ke kultuře, to je na samostatnou debatu, co Vás k tomu, pane Fišere vede, jestli máte s hudbou nějaké špatné zkušenosti, nebo jestli se to vztahuje na celé ministerstvo kultury, nebo jestli prostě hornická Ostrava fidlárnu jednoduše nechce a raději by atletický stadion nebo akvapark?
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.