7 komentářů
zbourat
Eva Sadílková
| 12.04.21 04:44
"protože některé části stavby jsou umělecká díla" tak ten strašlivý brutáč naproti barokního kostela je prý umělecké dílo.
No, to je ale hodně odvážné tvrzení o brutáči.
Zbourat
Vojta
| 12.04.21 10:34
Vytvořte kopii původní kolonády a tohodle mamuta zbourejte. Je to příklad šílené výstavby v památkových rezervacích a zónách před rokem 89.
kdo to byl?
Zajíčková Renata
| 18.04.21 10:54
Prosím o informaci, který architekt je novodobé autorem kolonády Jurije Gagarina alias Vřídelní?
Otruba
| 19.04.21 10:44
Autorem současné Vřídelní kolonády je Jaroslav Otruba. Patrik L.
tož
Luděk
| 24.05.21 10:13
Souhlasím, je to ohavnost nejohavnějšího kalibru. Jenže Karlovarští měli možnost v referendu vyjádřit, že ten vřed chtějí odoperovat a nahradit replikou původní kolonády, což by Vary posunulo na top místo mezi lázněmi, byla by to pecka. A co se stalo? Karlovarské to nezajímalo, protože bydlí na sídlišti mimo lázeňskou čtvrť, do ní zavítá leda Rus, Němci vystěhovaní, město vykořeněné jako Jáchymov. Škoda... A souhlasím s Evou, že považovat něco z toho obludária za památku, je vyloženě zvrácenost..
Vřídelní kolonáda.
Mgr. Beránek
| 02.06.21 01:33
Vřídelní kolonáda je citlivě zakomponovaná do prostoru, je lehká, vzdušná, praktická .... To platí i pro Thermál. Dokončená rekonstrukce obou objektů bude přínosem pro město, pro lázeňskou část, pro návštěvníky.
citlivě zakomponovaná?
Raval
| 07.06.21 05:03
O tom, zda je kolonáda citlivě zakomponovaná do prostoru lázeňského středu Karlových Varů, není potřeba pochybovat - prostě taková není. Jejím hlavním úkolem bylo potlačit dominantní situaci barokního kostela od Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Tomuto úkolu dostála na výbornou. To je asi jediný, ovšem dobově už zcela nepřijatelný fakt. Kolonáda není ani brutalistní, ta je jen drze a brutálně vložená do prostředí, jež má zcela jiný charakter. Doufala jsem, že zmizí. A s Thermalem ji nesrovnávejte ani omylem, to je zcela jiná, a na rozdíl od kolonády, špičková liga.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.