Vložil
ČTK
02.03.2021 08:55
Vlado Milunić


zpět na článek
4 komentáře
Blahopřeji a styďme se!
Tomáš Marný
| 02.03.21 10:42
Předně blahopřeji arch.Miluniči k narozeninám. Je velká škoda, že se ho více nezastala odborná obec v soutěžích a pod. (Já bych řekl, že je to Jurkovič 21.století.) Místo kreativních staveb hroutíme jen mega projekty např. Nový Smíchov, víhodné jen pro stav.lobby jako Sekyra Group. a pod.
U Zlatého prstenu
Vích
| 02.03.21 02:09
Mám z úžasného díla Vlada Miluniće osobně zamilovanou Literární kavárnu v Týnské, která je součástí domu U Zlatého prstenu, který byl pod jeho vedením zrekonstruovaný v roce 1998 pro Galerii hlavního města Prahy paralelně se stavbou Tančícího domu. Galerie je prostě mile a oduševněla pojata s respektem a úctou k původnímu domu. Lze na ní pěkně demonstrovat, že dnes už není dobře rekonstrukce provádět kontrastním způsobem, jak v 60. letech, ale že lze památku pochopit, očistit a obnovit v jejím vlastním duchu a přirozeně na ni navázat. Když jsme v kavárně chtěli na slunovrat v roce 2009 zorganizovat první debatu Revue Beau! na téma Obroda, revitalizace a udržitelný rozvoj města a zval jsem na ni Vlada, tak nás naopak pozval on k sobě do ateliéru, což jsme s díky přijali a udělali zde pak v letech 2009-13 celkem pět besed. Pár autentických fotografií z ateliéru:
https://beau.wgz.cz/rubriky/besedy-revue-beau
který má neopakovatelného génia loci a stálo by za to z něj udělat muzeum plné jeho modelů a tvůrčího elánu a jedinečného talentu.
Gratuluju
Tomáš Novotný
| 04.03.21 01:52
Vladovi upřímně gratuluju.
Ve hvězdné dvojici s Honzou Línkem pro mne, a moji generaci, znamenali svěží vítr v „prefabrikovaném“ čase sedmdesátých a osmdesátých let.
Jeho snahu, bohužel nešťastně formulovanou a mnohdy zesměšňovanou (DVTV), po nalezení způsobu dodatečného (finančního) ohodnocení „reklamního předmětu“- Tančícího domu, chápu a držím mu, i nadále palce. TN
Jo, jo ...
Josef Brofský
| 04.03.21 07:47
Pana Miluniče osobně neznám, pustil jsem si ten rozhovor s pí Drtinovou ... a je to hodně smutný, takhle bych dopadnout nechtěl ... tak ať se mu daří.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.