Znojemská radnice vyhlásila soutěž kvůli využití náměstí Svobody

Vložil
ČTK
23.02.2009 10:20
Znojmo

Znojmo - Znojemská radnice vyhlásila veřejnou architektonickou a urbanistickou soutěž, jejímž cílem je najít nejvhodnější využití náměstí Svobody a blízkého okolí. Vedení města si od soutěže slibuje nové náměty a nápady. Architekti musejí přemýšlet například o využití volných ploch, jejich případné zástavbě a o možnostech parkování, řekla novinářům mluvčí radnice Denisa Šipošová.

    Náměstí Svobody je posledním místem v městské památkové rezervaci a jejím okolí, kde zatím chybí projekt celkové rekonstrukce. Neexistuje ani žádná studie využití a oživení prostranství. O volné plochy se přitom zajímají investoři a stavebníci. Město ale nechce rozhodnout o případných novostavbách dříve, než bude mít vypracovanou celkovou koncepci.
    "Náměstí plní celou řadu funkcí a je nejfrekventovanějším vstupem do městské památkové rezervace. Nechceme o něčem tak důležitém rozhodovat, když zatím nevíme, co dělat s náměstím jako s celkem," uvedl starosta Petr Nezveda.
    Architekti a urbanisté mají na zpracování návrhů čas do 30. května. Výsledky soutěže vyhlásí radnice v červnu. Autor vítězného návrhu získá odměnu 300.000 korun, druhé a třetí místo pak radnice ocení částkami 200.000 a 100.000 korun. Po vyhlášení výsledků chce vedení radnice uspořádat veřejnou výstavu soutěžních návrhů.
    Přes náměstí Svobody prochází rušná Pražská ulice. Po obou stranách jsou nyní parkovací plochy, část je zatravněna. Návštěvníci Znojma odtud často vycházejí do historického středu města.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
"Revitalizace" ve Znojmě
03.03.09 11:04
zobrazit všechny komentáře

Související články