Zlínský magistrát chce turistům nabídnout architekturu

Zdroj
Michaela Bradová
Vložil
ČTK
21.12.2006 22:50
Zlín

Zlín - Zlínská radnice chce turistům více nabídnout jedinečnou architekturu funkcionalistického Zlína. Magistrát proto vytvoří ucelený program, jehož hlavní část by byla ve Zlíně. Zbývající volno by turisté pak využili podle vlastních představ v okolí krajského města. Příliv turistů ale souvisí především s rozvojem infrastruktury v dopravě i v ubytování, které je zatím kapacitně nedostatečné, řekl ČTK náměstek primátorky Hynek Steska.

    Zlín podle radního nepatří mezi města, do kterých by se přijelo na několik dní a turisté si v nich detailně prohlíželi jednotlivé budovy. Proto město budeme spolupracovat také s okolními obcemi v celém regionu Zlínska.
    S vytvořením nových programů by městu měla koncepce rozvoje cestovního ruchu pro turistickou oblast Zlínska, jejíž zpracování přijde město na 450.000 korun. Vytvořený akční plán se stane součástí obdobného strategického dokumentu, jenž je vytvořen pro celý Zlínský kraj. Vynaložené peníze na jeho vytvoření proto městu zpět navrátí zřejmě krajský úřad, který prostředky na rozvoj cestovního ruchu získá z Evropské unie.
    Turistická oblast Zlínsko byla CzechTourismem ustanovena v roce 2005, a to v hranicích bývalého okresu Zlín. V kraji se dále nachází i turistická oblast Valašsko, Slovácko a Kroměřížsko. Zlínský kraj zatím zůstává stranou většího zájmu turistů. Za prvních devět měsíců letošního roku zavítalo do regionu 178.815 hostů, kteří zde strávili alespoň jednu noc. Ve srovnání se stejným obdobím loňska jde sice o asi šestiprocentní růst, Zlínský kraj se ale na celkové návštěvnosti republiky podílel jen téměř čtyřmi procenty. Ještě menší podíl měl východ Moravy na celkovém počtu zahraničních návštěvníků.
0 komentářů
přidat komentář