Žižkovská radnice se lidí ptá na novou podobu Tachovského náměstí

Vložil
ČTK
18.05.2014 11:40
Praha

Praha - Žižkovská radnice plánuje proměnu Tachovského náměstí u ústí tunelu pod Vítkovem. Záměr schválila rada městské části. S rozhodováním o nové podobě náměstí mají pomoci obyvatelé, kteří se mohou vyjádřit k navrženým archi- tektonickým studiím. K dispozici je online formulář a anketní lístky, řekl ČTK místostarosta Ondřej Rut (ŽnS).
    Obnovu náměstí řeší několik studií, mimo jiné z dílny ČVUT. Architekti navrhli různé možnosti - někde převládá zeleň a volný prostor pro setkávání lidí, jednomu z návrhu dominuje velký strom, jiný autor zase doprostřed náměstí umístil kavárnu. Všechny studie podle Ruta počítají se zasypáním bývalého podchodu pod železnicí, která kolem Vítkova dříve vedla. Oprava by měla začít do dvou let.
    Obyvatelé městské části se mohou vyjádřit k tomu, jak se jim návrhy líbí. Radnice se jich zároveň ptá, co se jim na stávající podobě náměstí líbí a co nikoli, co postrádají a co nového by mělo v místě vzniknout. Debata se vede i kolem toho, zda mají být zachovány veřejné záchodky.

> www.praha3.cz/samosprava/oblasti/uzemni-rozvoj/revitalizace-tachovskeho-namesti/
0 komentářů
přidat komentář