Zimní stadion na Štvanici je uzavřen kvůli špatnému stavu

Vložil
ČTK
11.01.2011 09:40
Praha

Zimní stadion Štvanice, původní stav
Praha - Stavební úřad Prahy 7 včera nařídil vyklidit a uzavřít zimní stadion na Štvanici. Důvodem je špatný stav budovy, podle mluvčího Prahy 7 Martina Vokuše se na stadionu propadla část střechy. Podle serveru iDnes.cz provozovatel stadionu s rozhodnutím úřadu nesouhlasí.

    Vlastníkem stadionu je hlavní město, které jej pronajímá soukromé firmě. Ta měla podle vyjádření, které zaslalo ČTK tiskové oddělení pražského magistrátu, zajistit údržbu objektu. "V první řadě jde o bezpečnost návštěvníků, mezi nimiž jsou také děti. Budu iniciovat jednání s legislativním odborem o možných právních krocích tak, abychom zjistili, kdo je za současný rizikový stav odpovědný," uvedla radní Aleksandra Udženija (ODS), která má majetek města na starosti.
    Na propad střechy podle Vokuše upozornilo samo hlavní město. Na základě toho včera stav budovy zkoumali úředníci ze stavebního úřadu. Podle Vokuše si musí nyní vlastník nechat vypracovat posudky, které zhodnotí stav budovy a navrhnou, jak je možné zjištěné závady odstranit.
    Provozovatel stadionu se podle serveru iDnes.cz domnívá, že k uzavření nebyl důvod. "Provozujeme jej třináct let a nikdy se nikomu nic nestalo, navíc za celou dobu tady nikdo z úřadů nikdy nebyl a teď najednou přijdou a řeknou, že je životu nebezpečný," cituje server Tomáše Doležala ze sdružení Apex Club, které stadion provozuje.
    Praha se pokouší nájemní smlouvu s firmou vypovědět. Výpověď podala v polovině roku 2008, nájemce ji ale neuznal. Věcí se proto zabýval soud. Podle rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 7 ze září 2010 má podle Prahy firma prostory vyklidit a objekt předat hlavnímu městu. Firma se ale odvolala k městskému soudu.
    Městský statik tento týden prověří podle tiskového oddělení další dokumenty o objektu, hasiči ve středu zkontrolují to, jak se na stadionu nakládá s čpavkem. Příští týden se chce Udženija setkat se zástupci společnosti Meridianspa Štvanice, která má na ostrově vybudovat sportovní a rekreační zařízení a obnovit veškerou zeleň.
    Zimní stadion, který slouží veřejnosti i výchově hokejových talentů, byl postaven v roce 1935 jako první umělé kluziště v hlavním městě. V roce 2000 se stal kulturní památkou. Hlavní město už několik let řeší, jak celou Štvanici nejlépe využít. Loni proto schválilo, že bude vypracována změna územního plánu, která by měla využití navrhnout. V minulosti se uvažovalo například o tom, že by na ostrově vznikla koncertní síň. Problém je ale v tom, že území je ohroženo záplavami. Zasáhly je v roce 2002.
10 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Proč koncertní síň?
robert
12.01.11 11:10
...
Daniel
12.01.11 01:00
pro xenofoba Roberta
pro Roberta třeba "Rusák"
12.01.11 03:37
pro Rusáka: Běž domů Ivane
robert
13.01.11 09:31
pro xenofoba Roberta
Ivan, co je tu doma
13.01.11 10:20
zobrazit všechny komentáře

Související články