Zemřel uznávaný designér Karel Kobosil

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
03.11.2012 18:55
Brno

Brno - V pátek zemřel v Brně po dlouhé a těžké nemoci v  nedožitých sedmašedesáti letech významný designér Karel Kobosil. ČTK to dnes řekla jeho partnerka Ivana Vašicová. Kobosil svou tvorbou proslavil Česko v  zahraničí a téměř 17 let vedl v Brně Design centrum ČR. Toto zařízení prezentující design a nové trendy v něm založil v roce 1991. V roce 2008 ale muselo být pro nedostatek financí uzavřeno.
    
Rozsah designérských aktivit Kobosila byl podle odborníků velmi široký. Věnoval se nejen produktovému designu, ale zorganizoval i přes 50 výstav zaměřených na design.
     Zúčastnil se výstav designu v Paříži, Vídni, Helsinkách, Bruselu, Varšavě, Moskvě či Šanghaji. Své autorské výstavy uspořádal v Brně, Praze, Berlíně a Mnichově.
     Za své designové návrhy získal několikrát ocenění za vynikající výrobek a vynikající design. Kobosilova díla jsou zastoupena ve sbírkách Umělecko-průmyslového muzea a Národní galerie v Praze, v Moravské galerii a Moravském muzeu v Brně. Nalézt ho lze také v četných soukromých sbírkách.
0 komentářů
přidat komentář