Zdice usilují o rozhlednu, jejíž výstavbu zrušilo vedení kraje

Vložil
ČTK
20. 03. 2017 12:50


vizulizace: IHARCH s.r.o.
Zdice - Zdice na Berounsku chtějí dokončit projekt rozhledny na vrchu Knihov, který připravovalo bývalé vedení kraje a současná krajská koalice ho zrušila. Pokud hejtmanství svůj postoj nepřehodnotí, chce město projekt převzít a pokusí se na něj sehnat prostředky, řekl ČTK místostarosta Přemysl Landa (ČSSD).


Stavbu na vrchu Knihov schválilo zastupitelstvo za éry ČSSD a KSČM. Nová koalice ANO, STAN, ODS a tří zastupitelů za TOP 09 projekt za 13 milionů korun označila za lokální investici, která nemá z hlediska celého kraje strategický význam, a zastavila ho. Hejtmančin náměstek pro cestovní ruch Vít Rakušan (STAN) uvedl, že kraj není v takové kondici, aby si mohl dovolit dotovat ryze lokální akce.

Landa poukázal na to, že firma už zahájila přípravné práce a měla přichystanou cestu pro těžkou techniku. Do akce byly podle něj už investovány asi dva miliony korun. "Samotná rozhledna by stála něco kolem pěti milionů, mohli udělat aspoň to," míní Landa.

Vedení města napsalo dopis krajskému radnímu pro regionální rozvoj Věslavu Michalikovi (STAN) s žádostí o osobní schůzku. "Když nám řeknou, že to kraj nebude realizovat, my si ten projekt stáhneme pod sebe a budeme zkoušet další dotační tituly, kde bychom mohli uspět," dodal Landa.

Bývalý náměstek pro regionální rozvoj Karel Horčička (ČSSD) tvrdí, že projekt měl z hlediska celého kraje svou logiku. Podle něj to byl kamínek v mozaice, kde byl třeba i sportovně-rekreační areál Vrchbělá v bývalém vojenském prostoru Ralsko nebo rozhledna Čížovka u Kněžmostu na Mladoboleslavsku. Rakušan naopak míní, že jde o investici, kterou by sice přivítali místní lidé, ale z hlediska celého regionu nemá opodstatnění.
0 komentářů
přidat komentář

Související články