Zastupitelé Prahy 10 schválili záměr koupit stadion Ďolíček

Zdroj
Jana Hrubá
Vložil
ČTK
12.12.2011 19:35
Praha

Studie: Arnošt Navrátil
Praha - Městská část Praha 10 bude usilovat o koupi vršovického stadionu Ďolíček od majitele Bohemians Real a.s. za odhadní cenu 84,5 milionu korun. Schválilo to dnes zastupitelstvo. Základní rekonstrukce vršovického Ďolíčku bude stát asi 35 milionů korun. Další dvě etapy oprav si podle architektonické studie vyžádají zhruba 350 milionů korun.

    Budoucí nájemce, klub Bohemians 1905, by se podle návrhu měl zavázat k platbě ročního nájemného ve výši pěti procent z celkové investice, kterou do stadionu radnice vloží. Do kasy městské části by se tak měly peníze za nákup a rekonstrukci stadionu vrátit za 20 let, řekl novinářům zastupitel Prahy 10 Petr Vozobule (Desítka pro domácí), který má záchranu Ďolíčku na starosti. Samotná koupě stadionu by mohla být uzavřena do poloviny příštího roku. Vozobule ale připouští, že jednání nebudou snadná. Současný majitel doposud prodej za odhadní cenu odmítal.
    Dnešní zasedání zastupitelstva provázela bouřlivá atmosféra. Na zasedání přišlo několik desítek lidí, hlavně příznivců klubu Bohemians 1905 s typickými zelenými šálami a čapkami s klokanem. Většina fanoušků a obyvatel se ale do zasedací místnosti nevešla, museli tedy sledovat zasedání na obrazovce na chodbě. Zpoza dveří se během diskuse ozývalo hučení i hlasité pískání.
    Nesouhlasné výkřiky provázely vystoupení zastupitelů za TOP 09, kteří s koupí stadionu nesouhlasili. "Městská část by neměla z principu kupovat žádný stadion. To je věc, která městské části nepřísluší," řekl v diskusi Jindřich Nepevný (TOP 09). "Bohemka je rodinné stříbro Prahy 10," oponoval starosta Milan Richter (ODS). "Jsem přesvědčen, že naší povinností je postavit se tomu čelem a udělat vše pro to, abychom stadion zachránili," doplnil.
    Zastupitelé schválili, že o návrhu na koupi budou hlasovat jednotlivě a po jménech. Pro návrh nakonec hlasovalo 26 zastupitelů, proti bylo pět z TOP 09. Schválení koupě vyvolalo mezi přítomnými fanoušky hlasitý potlesk.
    Ďolíček stojí ve Vršovicích od roku 1932. Ročně jej navštíví 100.000 lidí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články