Zakázka na brněnské studio ČT se posune, člen komise rezignoval

Vložil
ČTK
09.04.2014 20:50
Praha


Praha - Zakázka na výstavbu brněnského studia České televize se zřejmě protáhne o několik měsíců. Česká televize totiž musí znovu posoudit podané nabídky po rezignaci jednoho z členů sedmičlenné hodnotící komise kvůli podezření o jeho podjatosti. Tendr se tak vrací znovu do fáze po podání nabídek, oznámili na dnešním zasedání Rady ČT generální ředitel Petr Dvořák a finanční ředitel Milan Cimirot.
    Česká televize k tomuto kroku přistoupila kvůli podezření o podjatosti jednoho z členů hodnotící komise. "Jedná se o zástupce společnosti INVESTINŽENÝRING, a. s., která byla v rámci veřejné zakázky Českou televizí vysoutěžená v roce 2008 mimo jiné pro vykonávání činnosti technického dozoru, a i proto byl její zaměstnanec do hodnotící komise nominován," řekl Dvořák. Konkrétně bylo podle šéfa ČT zjištěno, že předseda představenstva této firmy je synem předsedy představenstva jednoho z desítky uchazečů, kteří se do tendru přihlásili.
    Člen hodnotící komise rezignoval na jejím dnešním zasedání. Přestože ostatní členové konstatovali, že pochybnosti neměly vliv na její jednání a nebyl porušen zákon o veřejných zakázkách, Česká televize bude celé hodnocení opakovat. Prodloužení celé zakázky by tak mohlo být podle Dvořáka o tři až čtyři měsíce. "Nás to nebude pravděpodobně stát nic, protože všechny náklady, které platíme v rámci zakázky, platíme na celou zakázku," doplnil Cimirot.
    Právníci podle Dvořáka posuzovali, zda nejsou důvody i pro zrušení celé zakázky. "Dle jejich názoru nejsou a zakázku tedy rušit nebudeme," řekl Dvořák. Opakovat se ale musí i hodnocení takzvané kvalifikace uchazečů, protože i tato komise pracovala ve stejném složení.
    Nové studio v líšeňském areálu Zetoru podle dřívějších odhadů mělo stát na jaře 2015. Současná situace ale investici opět prodlužuje.
0 komentářů
přidat komentář

Související články