Začíná rekonstrukce nádraží v Břeclavi

Zdroj
Dan Petrucha
Vložil
ČTK
14.12.2007 12:50
Německo

Berlín

Židlochovice (Brněnsko) - Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC) dnes na zámku v Židlochovicích na Brněnsku slavnostně zahájí rekonstrukci železničního uzlu Břeclav. Největších změn dozná samotné nádraží - podchody pro pěší se zmodernizují a vybaví výtahy, počet nástupních hran se zvýší z dosavadních osmi na 12, čímž se zvětší kapacita spojů. Výměna opotřebovaných kolejí a zastaralých výhybek zase umožní rychlejší průjezd vlaků. Rekonstrukce skončí v roce 2010 a bude stát 2,7 miliardy korun.
Podle hlavního inženýra projektu Radoslava Moláka z projektové firmy Sudop Brno by měly všechny úpravy především zvýšit komfort cestujících. Větší kapacita nádraží umožní, aby cestující, kteří přestupují na jiný spoj, nemuseli přecházet na jiné nástupiště. Souběžně s rekonstrukcí kolejiště se uskuteční také rekonstrukce Českých drah, kterým patří samotná výpravní budova nádraží. V hlavní hale tak například přibude informační panel Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje.
Větší komfort čeká i cestující jedoucí ve vlaku. Výměna 21,7 kilometru kolejí a 40 kilometrů trakčního vedení umožní zvýšit rychlost vlaků v přednádražích ze současných 80 na 130 kilometrů v hodině. Modernizovány budou také zabezpečovací a a vyhřívací systémy u výhybek, v obydlených částech města oddělí koleje od zástavby nové protihlukové stěny.
0 komentářů
přidat komentář

Související články