Za Kamechami v Brně může vyrůst další sídliště, opozice je proti

Vložil
ČTK
14.05.2013 21:55
Brno

Brno - Za novým brněnským sídlištěm Kamechy by v budoucnu mohlo vyrůst ještě jedno. Zastupitelé dnes schválili záměr pořídit změny územního plánu, které by výstavbu v městské části Žebětín umožnily. Se záměrem dál v místě stavět nesouhlasí opoziční Strana zelených (SZ). Využívat by se podle šéfa SZ Martina Andera měly spíše plochy ve městě, které už jsou napojené na dopravu.
    "Kamechy nejsou v současné době ještě dostavěné, nevede tam tramvaj, je tam špatné dopravní napojení, nejsou tam obchody, školy a školky a přesto dali zastupitelé souhlas s tím, aby se pokračovalo s výstavbou, která bude obsahovat i výstavbu bytových domů v tom svahu pod Kamechami," uvedl Ander.
    Výstavba v této části města si podle něj vyžádá investice i v budoucnu tím, že se tam budou muset zavést inženýrské sítě. Zastupitelé zatím neodsouhlasili změnu v územním plánu, ale pouze záměr změnu pořídit. Ander věří, že se v budoucnu při dalších procesech podaří změnu zastavit.
    Zastupitelé dnes hlasovali i o dalších změnách územního plánu, které vyvolaly nesouhlasné reakce. Například starostka městské části Jundrov Ivana Fajnorová se postavila proti záměru změnit územní plán pozemku mezi bytovým domem v ulici Jasanová a lesem tvořeným oborou Holedná. Území zahrádek bez obsluhy komunikací se mělo změnit na stavební pozemek. Zastupitelé nakonec změnu neschválili.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
územní pán Brna
Josef Myslivec
16.05.13 10:09
zobrazit všechny komentáře

Související články