Z Thonetovy vily se stalo reprezentativní centrum společnosti TON

Vložil
ČTK
05.11.2008 00:05
Praha

Bystřice pod Hostýnem (Kroměřížsko) - Společnost TON z  Bystřice pod Hostýnem, která patří k největším evropským výrobcům ohýbaného dřevěného nábytku, včera slavnostně otevřela zrekonstruovanou Thonetovu vilu. Budovu, která se nachází v areálu nábytkářské firmy, postavil už v 19. století zakladatel továrny Michael Thonet. Nyní bude sloužit jako reprezentativní a výstavní centrum obchodního oddělení firmy. ČTK to dnes řekl generální ředitel společnosti Petr Koutský.
    Důvodem nákladné rekonstrukce, která trvala téměř rok a půl a vyžádala si náklady zhruba 25 milionů korun, byl především špatný technický stav objektu. "Svým způsobem ale i jakýsi morální závazek k  tomu, abychom jméno rodiny Thonetů uctili i do budoucna, protože tato budova v  minulosti sloužila jako rodinné sídlo i centrum řízení všech Thonetových závodů," dodal Koucký.
    V přízemním podlaží zrekonstruované budovy vznikl reprezentativní prostor, ve kterém bude firma vystavovat a předvádět sestavy jednotlivých druhů vyráběného nábytku. V prvním poschodí pak bude sídlit její obchodní oddělení.
    Vilu Thonet nechal postavit zakladatel továrny na výrobu ohýbaného nábytku v roce 1873. Různé větve rodiny v ní pak žily až do doby, kdy byla továrna znárodněna a rodina musela Československo opustit. Několik desetiletí pak sloužila například jako zdravotní středisko, začala však postupně chátrat. Rekonstrukcí nyní získala vzhled, který měla v době svého vzniku.
    Akciová společnost TON, která vznikla v roce 1994, je jedním z  největších zaměstnavatelů ve Zlínském kraji. Loni firma utržila za prodej zboží a vlastních výrobků a služeb zhruba 968 milionů korun a vykázala zisk 8,3 milionu korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články