Výstaviště Černá louka čekají úpravy veřejných prostranství

Zdroj
Martina Helánová
Vložil
ČTK
04.05.2017 08:40
foto: www.ostrava.cz
Ostrava - Ostravské výstaviště Černá louka v těsné blízkosti centrálního Masarykova náměstí čekají rozsáhlé úpravy veřejných prostranství. Už loni město na výstavišti obměnilo veřejné osvětlení a nyní plánuje i úpravu přístupové komunikace nebo vytvoření místa pro relaxaci. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Břetislav Riger (Ostravak).


"Chtěli jsme udělat jednu velkou akci. Nicméně to, že jsme se dostali v určité části do režimu stavebního řízení, nás donutilo tu estetizaci rozdělit na dvě etapy,"
uvedl Riger. První etapa začne už tento měsíc a počítá se s úpravou vozovky a parkovacích stání, které vedou od Pivovarské ulice kolem Kulturního centra Cooltour za výstavní pavilon C. V místě se počítá s použitím zámkové dlažby či živice. Vše by mělo být hotovo v polovině září. Práce by měly stát zhruba 3,5 milionu korun bez DPH.

V příštím roce na jaře by pak město chtělo pokračovat v dalších úpravách, které už ale budou finančně náročnější. V plánu je modernizace centrální části výstaviště, která by měla doznat značných změn. Náklady Riger odhadl na zhruba 20 milionů korun. Počítá se například s rozsáhlou úpravou zeleně, výsadbou 86 stromů, 2500 keřů, 300 různých trav a kapradin, 3100 trvalek a 16.300 cibulovin. Budou upraveny chodníky, v plánu jsou dětské prvky a zpevněné plochy v trávě pro usazení mobiliáře, podotkl Riger.

Město stále počítá s tím, že by v budoucnu mohlo využít i urbanistický návrh na zástavbu výstaviště, s nímž v minulosti vyhrálo mezinárodní urbanistickou soutěž nizozemské architektonické studio Maxwan. Město návrh nechalo vypracovat v roce 2010, když se ucházelo o titul Evropské hlavní město kultury 2015. Podle primátora Tomáše Macury (ANO) by ale město pro tento záměr potřebovalo investory.
0 komentářů
přidat komentář

Související články